ARP S.A. wspiera innowacje w konkursie Galileo

Data dodania: 2014-09-04
Zakończył się pierwszy, regionalny etap ogólnoeuropejskiego konkursu Galileo Masters. W siedzibie ARP S.A. w Warszawie, która jest partnerem tego wydarzenia, odbyły się obrady polskiego jury. Ogłoszenie zwycięzców już w październiku w Berlinie.

Zakończył się pierwszy, regionalny etap ogólnoeuropejskiego konkursu Galileo Masters. W siedzibie ARP S.A. w Warszawie, która jest partnerem tego wydarzenia, odbyły się obrady polskiego jury. Ogłoszenie zwycięzców już w październiku w Berlinie.

Jednym z filarów działalności ARP S.A. jest wspieranie innowacyjnych projektów, a właśnie takie były 22 prace zgłoszone do konkursu Galileo Masters. Jury nie miało łatwego zadania. Po długich obradach wyłoniono pięć pomysłów, które w najlepszy sposób wykorzystują ciekawe koncepcje zastosowania nawigacji satelitarnej w gospodarce i życiu codziennym. W konkursie mógł wziąć udział każdy zainteresowany –pojedyncze osoby, zespoły, start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa, grupy uczelniane, grupy badawczo-rozwojowe oraz duże firmy.

Polska zajęła czwarte miejsce pod względem liczby zgłoszonych projektów, co jednoznacznie świadczy o wysokim potencjale jakim dysponuje. ARP chce wspierać innowacyjne przedsięwzięcia, stąd nasza obecność w tegorocznej edycji Galileopowiedziała Patrycja Zielińska wiceprezes ARP S.A. Ten konkurs to dobry sposób na odkrycie pomysłów o wysokim potencjale komercjalizacyjnym, co udowodniły poprzednie, międzynarodowe edycje. Warto jest wspierać młode talenty, które będą stanowić w przyszłości ważny element wzrostu przewagi konkurencyjnej gospodarki polskiej.

Satelita3W skład polskiego jury konkursu weszli: prof. Włodzimierz Lewandowski – przewodniczący Zespołu ds. Systemu Galileo przy Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Jakub Ryzenko – dyrektor Centrum Informacji Kryzysowej przy Centrum Badań Kosmicznych PAN, Marcin Kowalik – współzałożyciel funduszu kapitałowego Black Pearls, Krzysztof Kanawka – współzałożyciel Kosmonauta.net sp. z o.o., Romuald Zadrożny – dyrektor Departamentu Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Tomasz Tarczyński – prezes zarządu Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii,  Piotr Koza – kierownik ds. aplikacji i usług Astri Polska Sp. z o.o.

Wybór ostatecznych zwycięzców spośród finalistów wszystkich 26 regionów nastąpi w połowie września w holenderskim ośrodku ESTEC Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ogłoszenie wyników już 23 października w Berlinie.