Polish Space Fellowship Program

Polish Space Fellowship Program to program stażowy realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) we współpracy ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK).

Polish Space Fellowship Program

Program stażowy „Polish Space Fellowship Program” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) we współpracy ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK). jest pierwszym tego typu programem organizowanym w Polsce i jednym z zaledwie trzech w Europie.

Adresatami programu są młodzi naukowcy, którzy w ramach pracy naukowej zajmują się szeroko pojętymi technologiami kosmicznymi. Nagrodą dla zwycięzców konkursu są płatne staże w instytutach naukowych, jednostkach badawczych oraz przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą w sektorze kosmicznym, będących członkami ZPSK.

Nagrodami w Konkursie o Staż – Polish Space Fellowship Program są pięciomiesięczne staże w firmach, instytutach badawczych sektora kosmicznego w Polsce. Przyszli stażyści mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4000 lub 5000 zł brutto w zależności od posiadanego wykształcenia, przy czym ARP S.A. refunduje 50% wynagrodzenia dla firm z sektora MŚP oraz 20% dla dużych przedsiębiorstw.

Na uwagę zasługuje fakt, że 80% laureatów poprzednich edycji konkursu znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których wcześniej odbywało staż.

Polish Space Fellowship Program w liczbach:

  • VIII edycji
  • 707 zgłoszeń kandydatów
  • 36 różnych firm
  • 76 stażystów
logo PSFP_niebieskie
Kółko w tle
Kółko w tle

DANE KONTAKTOWE:

E-mail: kosmicznestaze@arp.pl

tel. +48 (22) 583 8419