Goodrich dostarczy SYERS-2A dla samolotów U2
GOODRICH Corporation (USA), marka działająca m.in. w zarządzanej przez ARP S.A. Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, globalny dostawca systemów i usług dla przemysłu lotniczego, obronnego i bezpieczeństwa wewnętrznego, wygrał kontrakt na dostawę zaawansowanych urządzeń służących do elektrooptycznego rozpoznania dla samolotów U2 eksploatowanych przez Amerykańskie Siły Powietrzne (USAF).
Nowe wyposażenie funkcjonujące pod nazwą SYERS-2A umożliwi bardziej zaawansowane, dokładniejsze rozpoznanie lotnicze. Informację podajemy za stroną internetową: http://ir.goodrich.com/phoenix.zhtml?c=60759&p=irol-newsArticle&highlight=&ID=1543769
W ramach strategii budowy i rozwoju ważnych ośrodków produkcyjno-usługowych na świecie, GOODRICH uruchomił projekt w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec realizowany przez Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. w segmencie produkcji podwozi lotniczych w oparciu o zezwolenie udzielone przez ARP S.A. w 2008 roku.
W ramach projektu w mieleckiej strefie, amerykański koncern zadeklarował utworzenie 250 nowych miejsc pracy i nakłady inwestycyjne o wartości 149,6 mln zł.
____________
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. powstała w 1991 r. jako spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Podstawowe realizowane zadania to pomoc w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz sektorów gospodarki, aktywne poszukiwanie inwestorów, udzielanie pomocy indywidualnej dużym przedsiębiorcom na ratowanie i na restrukturyzację, działania na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki, wspieranie rozwoju regionalnego m.in. poprzez zarządzanie Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Mielcu i Tarnobrzegu.
SSE EURO-PARK MIELEC to
pierwsza polska specjalna strefa ekonomiczna,
utworzona w 1995 r., od początku zarządzana
przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Jej łączny
obszar wynosi 1135 ha, Strefa ma 22 podstrefy w
4 województwach, głównie w Polsce
południowo-wschodniej. Największe podstrefy
znajdują się w Rzeszowie i Lublinie, a
najmłodsza podstrefa działa w Szczecinie.
W 2010 roku w SSE EURO-PARK
MIELEC wydane zostały 22
zezwolenia dla inwestorów na
prowadzenie działalności gospodarczej;
łączne deklarowane nakłady
inwestycyjne wyniosły 390,4
mln zł, utworzonych zostanie
892 nowych miejsc pracy.
Od początku istnienia do końca 2010 r. w Mieleckiej Strefie wydano 198 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej; nakłady poniesione przez inwestorów wyniosły ok. 4,5 mld zł; utworzono ok. 12,5 tys. nowych miejsc pracy; w firmach, które prowadzą działalność na podstawie zezwolenia, zatrudnionych jest łącznie ok. 16 tys. osób.
Specjalna Strefa w Mielcu oferuje przedsiębiorcom m.in.:
• maksymalną intensywność pomocy publicznej od 50% do 70% wielkości nakładów inwestycyjnych w formie ulgi podatkowej;
• atrakcyjne nieruchomości pod inwestycje;
• bliskość rozwijających się rynków; szerokie możliwości kooperacyjne w Strefie i otoczeniu (produkcja, usługi);
• one - stop - shop (kompleksowa obsługa projektu gwarantująca najkrótszy czas realizacji inwestycji).