ARP: 2 mln na innowacje dla firmy Ermax
Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła pożyczki na finansowanie innowacji. Pierwszym beneficjentem jest firma ERMAX z Dąbrowy Górniczej. Otrzymane wsparcie umożliwi modernizację linii produkcyjnej, co pozwoli zwiększyć wydajność oraz przełoży się wzrost jakości wyrobów.
Pożyczki stanowią jeden z istotnych elementów działalności Agencji Rozwoju Przemysłu. Spółka kieruje ofertę głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw, szukających finansowania rozwoju i inwestycji. Nowym produktem są pożyczki na innowacje kierowane również do małych i mikro firm.
– Sukcesywnie zwiększamy dostęp do finasowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Dostrzegliśmy niszę na rynku finansowym w ofercie dla sektora MŚP i postanowiliśmy ją wykorzystać. Bardzo ważny jednak jest dla nas fakt, że oferując usługę finansową, wspieramy rozwój innowacyjnych produktów i firm. Jesteśmy elastyczni, nie tylko jeśli chodzi o wielkość przedsiębiorstwa, ale również branżę. W naszym „portfelu” mamy firmy działające w przemyśle ciężkim i lekkim, branży motoryzacyjnej, chemicznej czy przetwórstwie tworzyw sztucznych – powiedziała Aneta Falecka dyrektor Biura Usług Finansowych ARP S.A.
Wsparcie finansowe ARP pozwoli przedsiębiorcy na zakup urządzeń uzupełniających istniejącą linię produkcyjną i umożliwiających zwiększenie jej wydajności oraz jakości uzyskiwanego produktu.
Działalność ERMAX obejmuje przetwórstwo tworzyw sztucznych, w szczególności butelek typu PET i produkcję płatków RPET służących do wytwarzania: opakowań, butelek, blistrów oraz włóknin wykorzystywanych w produkcji odzieży sportowej i lin okrętowych. Firma korzysta z dotacji przyznanej w ramach programu „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” POIG 4.4.
– Pożyczka ma dla nas szczególne znaczenie. Będziemy mogli nie tylko kontynuować i dokończyć działania, które już podjęliśmy ale przede wszystkim pozwoli nam na urzeczywistnienie naszych marzeń nie tylko o zwiększeniu jakości oferty firmy o nowy produkt, dzięki wyposażeniu linii do recyklingu odpadów w innowacyjne urządzenia do sortowania ale także efektywniejszym wykorzystaniu surowca, stanowiącego do tej pory odpad poprodukcyjny co z kolei przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów kierowanych na składowisko – podkreśla Magdalena Kozik, właściciel firmy Ermax.
Przedsiębiorstwa korzystające z usług finansowych ARP mogą liczyć na wsparcie od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. ARP stosuje proste i przejrzyste zasady przy ubieganiu się o finansowanie. Brak jest ukrytych opłat, a każdy projekt rozpatrywany jest indywidualnie. Dodatkowo ARP pozwala łączyć pożyczki własne z finansowaniem bankowym, a zwrot pożyczki dopasowany jest do specyfiki realizowanego projektu. W ciągu ostatnich 6 lat ARP S.A. udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 3,7 mld zł.