X Spotkanie Społeczności Projektowej Grupy Kapitałowej ARP

Data dodania: 2023-06-20

Za nami X Spotkanie Społeczności Projektowej, które odbyło się w Gnieźnie w dniach 12-13 czerwca 2023 r.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 50 przedstawicieli Grupy Kapitałowej ARP. Cykliczne wydarzenie jest oddolną inicjatywą pracowników Spółek z Grupy, którą koordynuje Biuro Zarządzania Projektami w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk projektowych oraz sprawne wdrożenie wspólnej Polityki Zarządzania Projektami i Programami w Grupie ARP.

X Spotkanie Społeczności Projektowej odbyło się w siedzibie POLANEX sp. z o.o. - jednej z największych polskich firm odzieżowych, o wieloletnim doświadczeniu w szyciu koszul wizytowych i kapłańskich. Cały zespół POLANEX-u niezwykle gościnnie przyjął Społeczność Projektową GK ARP.

Prezes spółki, Aleksander Kałwa przybliżył gościom zmiany, jakie zostały wdrożone w ostatnich dwóch latach w spółce w obszarze budowania strategii, komunikacji i produkcji. Przedstawiciele spółek GK ARP zapoznali się z procesem budowania nowej strategii biznesowej Polanexu, inicjatywami strategicznymi oraz automatyzacją i digitalizacją produkcji. Szczególnie istotne dla słuchaczy było przyjrzenie się zmianie sposobów komunikowania i monitorowania strategii przedsiębiorstwa oraz poznanie nowych możliwości rozwoju, jakie dają nowe technologie i rebranding.

Inspirujące działania zespołu Polanexu przełożą się z pewnością na transfer rozwiązań usprawniających funkcjonowanie innych spółek z GK ARP.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić przestrzenie produkcyjne firmy: szwalnie, prasowalnie, magazyny.

Podczas X Spotkania Społeczności Projektowej zaprezentowano również wyniki badania dojrzałości projektowej spółek, przeprowadzonego przez Biuro Zarządzania Projektami. W trakcie spotkania omówiono roadmapę wdrożenia Polityki Zarządzania Projektami i Programami w Grupie ARP oraz indywidualne plany jej wdrożenia w 10 spółkach, które zgłosiły akces i są gotowe na zmiany w obszarze zarządzania projektami.

Wizytę studyjną w legendarnej, pierwszej stolicy Polski, zwieńczyło zwiedzanie zabytków Gniezna.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!

Biuro Zarządzania Projektami