Wyspa Ostrów Brdowski połączy się z lądem

Data dodania: 2014-04-11
W lutym 2015 r. Szczecin wzbogaci się o nowy 200-metrowy most łączący teren lądowy z Wyspą Ostrów Brdowski. Spółka Mars Most Brdowski, pośrednio zależna od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., podpisała 19 marca 2014 r. umowę na realizację projektu „Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park". Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska.

most brdowskiW lutym 2015 r. Szczecin wzbogaci się o nowy 200-metrowy most łączący teren lądowy z Wyspą Ostrów Brdowski. Spółka Mars Most Brdowski, pośrednio zależna od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., podpisała 19 marca 2014 r. umowę na realizację projektu „Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park". Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska.

Planowany trójprzęsłowy most połączy cześć lądową miasta położoną na południowej stronie Basenu Warsztatowego z centralną częścią wyspy. Most będzie miał ponad 197 metrów długości, znajdą się na nim dwa pasy drogowe oraz chodnik dla ruchu pieszego.   

   

Jesteśmy szczęśliwi, że udało się sprawnie rozstrzygnąć przetarg na Generalnego Wykonawcę - powiedział Maciej Nowotny, prezes spółki Mars Most Brdowski. Jesteśmy przekonani, że tak doświadczona firma jak Skanska jest gwarantem powodzenia inwestycji i terminowego jej wykonania. Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym oraz zwieńczeniem pierwszego etapu wytężonej pracy Spółki Mars Most Brdowski i funduszu MARS FIZ, który wspólnie z Urzędem Marszałkowskim finansuje inwestycję. Kolejnym krokiem będzie realizacja samej budowy, natomiast projekt uznamy za zakończony w momencie przekazania mostu wraz z powiązaną infrastrukturą do miasta.

Budowa mostu znacząco przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej zarówno miasta, jak i całego regionu. Dobrze skomunikowane tereny przyciągną nowych inwestorów, a przeprawa mostowa ułatwi pracownikom dotarcie do miejsc pracy oraz usprawni transport materiałów na wyspę.

W tym miejscu chcieliśmy podkreślić, że tak sprawne prowadzenie inwestycji jest możliwe dzięki przychylności Urzędu Prezydenta Miasta, Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki wsparciu tych instytucji możemy być pewni, że inwestycja w dalszym ciągu będzie przebiegała sprawnie – dodał Maciej Nowotny.

Projekt został objęty dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 30 września 2013 r. spółka Mars Most Brdowski podpisała z Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie na kwotę 32.299.617,50 zł, co stanowi 85% wydatków kwalifikowanych inwestycji.