ARP S.A. uruchamia nową stronę internetową dla inwestorów

Data dodania: 2018-10-01
Agencja Rozwoju Przemysłu, realizując założenia rządowego projektu Polska Strefa Inwestycji, uruchomiła stronę internetową www.strefainwestycji.arp.pl. Pomysł powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zainwestować na terenach zarządzanych przez ARP specjalnych strefach ekonomicznych w Mielcu i Tarnobrzegu (województwa podkarpackie, lubelskie czy południowo-wschodnia część województwa mazowieckiego).

Agencja Rozwoju Przemysłu, realizując założenia rządowego projektu Polska Strefa Inwestycji, uruchomiła stronę internetową www.strefainwestycji.arp.pl. Pomysł powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zainwestować na terenach zarządzanych przez ARP specjalnych strefach ekonomicznych w Mielcu i Tarnobrzegu (województwa podkarpackie, lubelskie czy południowo-wschodnia część województwa mazowieckiego).

Na www.strefainwestycji.arp.pl przedsiębiorcy mogą samodzielnie zweryfikować swoje możliwości inwestycyjne: wybrać interesujący ich obszar i przy pomocy „kwalifikatora” dowiedzieć się o m.in. o wysokości przysługujących im ulg podatkowych oraz wielkości wkładu własnego w inwestycję. Strona pozwala także zdobyć kompleksowe informacje o pozostałych usługach dla biznesu dostępnych w ARP.

- Agencja Rozwoju Przemysłu była pionierem w dziedzinie tworzenia specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. W 1995 roku w odpowiedzi na problemy gospodarcze i wysokie bezrobocie w regionie Mielca powołaliśmy Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.  Dla kolejnych stref, Mielec był wzorem do naśladowania, ale  wytyczone granicami 14 stref obszary są dzisiaj niewystarczające. Potrzebujemy zrównoważonego rozwoju całego kraju, a jego gwarancją jest projekt Polska Strefa Inwestycji. Jej powstanie przyczyniło się do stworzenia strony www.strefainwestycji.arp.pl. Chcemy wspierać przedsiębiorców już we wczesnym etapie, pomagając im w określeniu możliwości inwestycyjnych na terenach zarządzanych przez nas SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Jestem przekonany, że stworzona przez nas strona będzie praktycznym narzędziem, które znacznie ułatwi im podjęcie decyzji inwestycyjnych – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Strona dla przedsiębiorców www.strefainwestycji.arp.pl przedstawia dokładny zakres terytorialny terenów inwestycyjnych dostępnych w ramach zarządzanych przez ARP SSE. Na www znajdziemy także informacje o ulgach podatkowych, o które mogą się ubiegać przedsiębiorcy, a także ofertę uzupełniającą ARP dla przedsiębiorców. Są to m.in.: pożyczki, projekty ARP wspierające rozwój innowacji oraz oferta budowy hal produkcyjnych pod klucz. Kluczowym elementem strony jest „Kwalifikator”. Przedsiębiorca wypełniając po kolei pola: branża, docelowe miejsce prowadzenia działalności, wielkość przedsiębiorstwa oraz wartość inwestycji, dowie się o jaką wartość pomocy publicznej może się ubiegać.

Kolorystyka strony jest zgodna z identyfikacją wizualną Polskiej Strefy Inwestycji. Stronę wyróżnia przejrzysta szata graficzna, nowoczesny wygląd i intuicyjna nawigacja. Czytelne menu i przystępna prezentacja treści pozwolą szybko odnaleźć potrzebne informacje.

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała już pierwszą decyzję  na zasadach nowego prawodawstwa. To druga, po Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, taka decyzja w kraju. Otrzymała ją spółka Sanok Rubber Company S.A., działająca na terenie SSE EURO-PARK Mielec. Ten producent wyrobów gumowych dla branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, rolnictwa i gospodarstw domowych zainwestuje 70 mln zł w budowę hali produkcyjno-magazynowej i budynku socjalno-biurowego. Spółka zmodernizuje także linię produkcyjną i zakupi nowe maszyny i urządzenia. Pozwoli to zwiększyć zatrudnienie o 30 osób, do poziomu prawie 2200 osób.

Agencja Rozwoju Przemysłu zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: powstałą w 1995 roku SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Przez 23 lata istnienia specjalnych stref ekonomicznych ARP S.A. wydała w nich łącznie niemal 850 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego ok. 3/4 dla polskich firm. Zezwolenia te przełożyły się na ponad 20 mld zł zobowiązań inwestycyjnych i utworzenie ok. 65 tys. miejsc pracy. Do 2026 roku nowy model Polskiej Strefy Inwestycji będzie działał równolegle z dotychczasowymi Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.