WUZETEM z nagrodą Polskiego Radia „Lubię bo polskie”

Data dodania: 2022-11-28

Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL - WZM" w Warszawie S.A. wygrały w kategorii "Najlepszy Produkt Innowacyjny”. Tytuł ten spółka otrzymała za "Rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC" - https://lnkd.in/d3VQ-vDa. W tej kategorii nagradzane są firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania - produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą.

Rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC to nowatorskie rozwiązanie wykorzystujące właściwości diamentu oraz grafitu. Pozwoliło stworzyć produkt, który jest odporny na ekstremalne warunku pracy w silnikach maszyn i urządzeń, niezależnie od warunków atmosferycznych.

W 2020 roku WUZETEM trafił do bezpośredniego nadzoru ARP. Od tego czasu spółka notuje zwiększone zyski. Obecnie dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, własnemu laboratorium badawczo-rozwojowemu oraz zespołowi doświadczonych inżynierów przedsiębiorstwo oferuje innowacyjne na rynku produkty, które odpowiadają wyzwaniom w dobie przemysłu 4.0.

Zwycięzców rankingu Polskiego Radia "Lubię, bo polskie 2022" ogłoszono w specjalnej audycji ekonomicznej "Winien i Ma" w Trójce

https://lnkd.in/dnW--Ytb
https://lnkd.in/dM5Ttiu8

Statuetki zostały wręczone zwycięzcom w poszczególnych kategoriach podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku wyraźnie sprecyzowanych kategoriach.

Przewodniczący kapituły "Lubię, bo polskie", prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz przedstawiając zwycięzców tegorocznej edycji w specjalnej audycji "Winien i Ma" przypomniał, że "ranking ma na celu promowanie polskiego przemysłu, wspieranie rodzimej produkcji oraz lansowanie postawy, która sprzyja nabywaniu potrzebnych produktów, uwzględniając miejsce ich pochodzenia". Przekazał, że w każdej z czterech kategorii nominowano trzy firmy. Dodał, że podobnie jak w ubiegłych latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w sprecyzowanych kategoriach.

Nagrodę główną w kategorii "Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny" otrzymał Orlen Południe za BIO Glikol propylenowy. W kategorii "Najlepsza Polska Usługa" pierwsze miejsce przypadło Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" za Szybkie Przejście Fast Track. "Najlepszym Polskim Produktem Eksportowym" została Fabryka Broni "Łucznik" - Radom za karabinek automatyczny MSBS Grot C - 16 FB - A2 kal. 5,56 x 45 mm. W kategorii "Najlepszy Produkt Innowacyjny" wygrały Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL - WZM" za "Rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC".

Pierwsza edycja rankingu "Lubię, bo Polskie" odbyła się w 2017 roku. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronat medialny sprawuje Polska Agencja Prasowa.

- Jesteśmy dumni, że rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC produkowane przez WUZETEM zwyciężyły właśnie w sferze innowacyjności. Od lat rozwój naszej firmy napędza działalność badawczo-rozwojowa, która ma na celu dostarczanie przełomowych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, zbrojeniowego i lotniczego. Inwestujemy w Dział Rozwoju, Badań i Konstrukcji, w ramach którego prężnie rozwijamy Laboratorium Badawczo-Rozwojowe pozwalające doskonalić produkty i procesy związane z ich wytwarzaniem. Stawiamy na nowe technologie, intensywnie zwiększamy efektywność produkcji i rozszerzamy portfolio produktowe. I miejsce w konkursie „Lubię, bo polskie” jest kolejnym potwierdzeniem tego, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju”mówi Anna Ścieszko-Osińska, Prezes Zarządu WUZETEM.

Więcej szczegółów w artykule na stronie Polskiego Radia S.A.:
https://polskieradio24.pl/42/273/artykul/3076567

Oraz w wywiadzie z Prezes WUZETEM - Anną Ścieszko-Osińską, który można odsłuchać na stronie Jedynki Polskiego Radia:
https://lnkd.in/dMVVGTeC