V Edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską

Data dodania: 2023-09-29

Rusza V Edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską organizowanego w ramach programu Kadry dla Przemysłu.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci i absolwenci Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których rektorzy zrzeszeni są, jako członkowie zwyczajni, w stowarzyszeniu pod nazwą Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Misją Konkursu jest wzmacnianie współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu oraz zaangażowanie w rozwój gospodarki opartej na wiedzy. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Grafton Recruitment, największym wyzwaniem dla 53 procent polskich pracodawców branży przemysłowej jest pozyskanie pracowników o odpowiednim wykształceniu i kwalifikacjach. Organizując Konkurs Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odpowiada na zapotrzebowanie przemysłu na konkretne kompetencje i umiejętności pracowników, których zaczyna brakować na rynku pracy. Jest to również zachęta i potwierdzenie dla młodych ludzi, że warto zdobywać wykształcenie techniczne, gdyż fachowcy zawsze będą poszukiwani.

Specjalnie wyłoniona komisja wybierze najlepsze prace w trzech kategoriach: praca licencjacka, praca inżynierska i praca magisterska. W tym roku prace dyplomowe wyłonione zostaną w następujących obszarach:

  • Zarządzenie w przedsiębiorstwie produkcyjnym (przemysłowym)
  • Technologie informatyczne w przemyśle
  • Niskoemisyjne i odnawialne źródła energii
  • Zarządzanie bezpieczeństwem

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2023 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu.