Uznanie za odważne decyzje

Data dodania: 2012-01-19
 

 

ARP S.A. z przyjemnością informuje, że Pan Jarosław Kozera, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza, jest liderem plebiscytu "Bydgoszczanin Roku".

Nominację przyznała redakcja Expressu Bydgoskiego, która doceniła działania Pana Jarosława Kozery na rzecz ratowania sytuacji finansowej największego szpitala w regionie. Jako jeden z pierwszych w Polsce, bydgoski szpital skorzystał z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Dzięki uzyskanej z ARP S.A. pożyczce w krótkim czasie udało się zapewnić stabilność finansową i utrzymać funkcjonowanie szpitala, a tym samym zagwarantować bezpieczeństwo pacjentów.

 

Według prof. Małgorzaty Tafil-Klawe Prorektor ds. Collegium Medicum UMK, dyrektor Kozera to realny wizjoner - Nie boi się trudnych, często niepopularnych decyzji i kontrowersyjnych pomysłów, które dziś pozwoliły na realne ograniczenie przyrostu kosztów szpitala, wprowadziły jego stabilizację finansową i przegoniły komorników, zabierających ze szpitalnej kasy około 17 mln rocznie.


Miniony rok to czas przełomowych zmian i inwestycji w szpitalu. Uzyskane od ARP S.A. środki zostały wykorzystane na spłatę zobowiązań szpitala i podjęcie działań związanych z restrukturyzacją m.in. maksymalizację przychodów, reorganizację wewnętrzną,  reorganizację usług zewnętrznych oraz gospodarki lekami i materiałami medycznymi. Jednocześnie szpital inwestuje zarówno w zaplecze, jak i w zespoły medyczne. Wybudowany został i w najbliższym czasie zostanie uruchomiony najnowocześniejszy blok operacyjny w Europie, który umożliwi wykonywanie najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Takich szpitali na całym świecie jest tylko 50.


Szpital stwarza również swoim specjalistom możliwość rozwoju - Posiadając tak znakomite zaplecze kadrowe i sprzęt, mamy powody do dumy - mówi prof. Arkadiusz Jawień, od stycznia 2012 r. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii - Przeszedłem do szpitala Jurasza z całym moim zespołem, ponieważ stworzono mi tu warunki pozwalające uruchomić tak potrzebne bydgoszczanom od wielu lat centrum chorób naczyń na najwyższym światowym poziomie i rozwijać badania naukowe.

Uroczystość podpisania umowy, od lewej pp.: prof. dr hab. Małgorzata Tafil-Klawe, Prorektor ds. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy  UMK; prof. dr hab. Andrzej Radzimiński, Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; Wojciech Dąbrowski, Prezes ARP S.A.; Jarosław Kozera, Dyrektor Naczelny Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza