SSE EURO-PARK MIELEC - nowa inwestycja w Podstrefie Trzebownisko

Data dodania: 2014-03-12
 

 

25 lutego 2014 r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie Trzebownisko SSE EURO-PARK MIELEC. Spółka ELMAT uruchomi tu produkcję pasywnych konwerterów optycznych. Nakłady inwestycyjne planowane przez przedsiębiorcę wyniosą co najmniej  42 mln zł, stworzone zostanie także co najmniej 35 nowych miejsc pracy.  

Przedsiębiorstwo Handlowe ELMAT prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSE EURO-PARK MIELEC w Podstrefie Głogów Małopolski  i w Podstrefie Trzebownisko  Spółka jest producentem wielu nowoczesnych rozwiązań i produktów z zakresu szeroko pojętej telekomunikacji, takich jak m.in. kable i osprzęt światłowodowy, okablowanie strukturalne oraz aktywne urządzenia sieciowe.

Spółka podjęła decyzję o budowie w nowej lokalizacji na terenie Podstrefy Trzebownisko, trzeciego zakładu w SSE EURO-PARK MIELEC, który pozwoli uruchomić produkcję pasywnych konwerterów optycznych oraz kompletnych systemów światłowodowych nowej generacji FTTH. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2016 r.

Zezwolenie dla spółki ELMAT jest szóstym zezwoleniem na prowadzenie działalności gospodarczej wydanym w 2014 r. na terenie SSE EURO-PARK MIELEC. W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w strefie w wysokości 106 mln zł oraz utworzenie blisko 100 nowych miejsc pracy.