Program “Fabryka” będzie realizowany we Włocławku. Potrzebny wniosek samorządu

Data dodania: 2019-10-01
Na dzisiejszej konferencji prasowej we Włocławku Anna Gembicka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Dariusz Śliwowski – Wiceprezes ARP S.A. zapowiedzieli realizację programu „Fabryka” w tym mieście.

Na dzisiejszej konferencji prasowej we Włocławku Anna Gembicka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Dariusz Śliwowski – Wiceprezes ARP S.A. zapowiedzieli realizację programu „Fabryka” w tym mieście.

- Mamy dziś dla Państwa bardzo dobre wieści. Agencja Rozwoju Przemysłu jest gotowa na realizację programu "Fabryka" w naszym mieście. Program ten to wielkie inwestycje, które zapewnią nowe, wysokopłatne miejsca pracy i nadadzą Włocławkowi nowy impuls rozwojowy – powiedziała Anna Gembicka na odbywającej się dziś konferencji prasowej.

Program Fabryka realizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to rewitalizacja starych obiektów przemysłowych i przekształcenie ich na przestrzenie biurowe dla takich usług jak IT czy badania i rozwój. Taką inwestycję ARP S.A. realizuje już w Radomiu, w dawnej fabryce broni „Łucznik”. Drugi wariant to budowa nowych przestrzeni biurowych. Tego rodzaju obiekt ma powstać w Elblągu.

- Niezależnie od wariantu na jaki się zdecydujemy, program zakłada, że w miastach takich jak Włocławek realizujemy inwestycje do 10 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zapewnia to przestrzeń dla około 1200 stanowisk pracy: naukowców, programistów, inżynierów. Nazwaliśmy projekt "Tertio Ponte", Trzeci Most, pomost który pomoże odzyskać Włocławkowi dawną świetność – powiedział Dariusz Śliwowski. - Cieszę się, że w osobie Pani Minister udało nam się znaleźć partnera do rozmów o rozwoju miasta. Teraz liczymy, że włocławski samorząd podejmie z nami dialog w celu wypracowania optymalnego dla mieszkańców miasta rozwiązania – dodał Wiceprezes.

- Za nami ustawione są plansze, na których mogą Państwo zobaczyć opis możliwości, które stwarza program. Jak widać potencjał programu realizowanego przez ARP S.A. jest naprawdę niesamowity. Bardzo się cieszę i dziękuję za to, że ma on zostać zrealizowany we Włocławku – dodała na koniec Wiceminister.

„Program Fabryka” jest narzędziem realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi element wsparcia miast średnich. Jego celem jest aktywizacja potencjałów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.