Podstrefa Wrocław - Kobierzyce jeszcze bliżej inwestorów

Data dodania: 2015-11-26
Podstrefa Wrocław-Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan obchodząca dziesiątą rocznicę utworzenia będzie jeszcze intensywniej zabiegać o inwestorów. Kluczem do sukcesu jest atrakcyjna oferta, profesjonalna obsługa.

Podstrefa Wrocław-Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan obchodząca dziesiątą rocznicę utworzenia będzie jeszcze intensywniej zabiegać o inwestorów. Kluczem do sukcesu jest atrakcyjna oferta, profesjonalna obsługa.

 Z myślą o inwestorach Podstrefa Wrocław- Kobierzyce również zmieniła swoją siedzibę. Dotychczasowe biuro zlokalizowane w centrum Wrocławia zostaje przeniesione w bardziej dogodną dla kontrahentów lokalizację. Nowe biuro będzie działać w bliskim sąsiedztwie Podstrefy, przy ulicy Wyścigowej 56e. W ciągu dziesięciu lat w Podstrefie Wrocław Kobierzyce na podstawie wydanych zezwoleń na prowadzenie działalności w SSE utworzono ponad 13 tys. miejsc pracy. Łączne wydatki inwestorów osiągnęły prawie 5 mld zł.

- Kobierzyce są doskonałym przykładem dla samorządów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Z doświadczenia wiemy, że to bardzo dobre miejsce na prowadzenie biznesu. Przykładem funkcjonująca w ramach TSSE WISŁOSAN, zarządzanej przez ARP , Podstrefa  Wrocław Kobierzyce – mówił Marcin Zieliński, wiceprezes Zarządu ARP S.A. podczas spotkania podsumowującego dziesięciolecie istnienia Podstrefy. Jak podkreślił na sukces Podstrefy złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim atrakcyjna oferta dla inwestorów. – Jednak en sukces nie byłby tak wymierny, gdyby nie dobra współpraca wielu środowisk: przedsiębiorców, parlamentarzystów, instytucji państwowych jak również otwartych na współpracę samorządów. To także zasługa wszystkich pracowników wrocławskiego biura i Oddziałów ARP S.A. w Mielcu i Tarnobrzegu. Dziś chciałbym wszystkim Państwu serdecznie podziękować. Liczymy na to, że ta nowa lokalizacja jeszcze bardziej ułatwi komunikację z przedsiębiorcami i usprawni państwa pracę  – dodał ł wiceprezes Zarządu ARP S.A. Marcin Zieliński podczas otwarcia nowej siedziby we Wrocławiu.

Od początku funkcjonowania oferta podstrefy dedykowana była dużym przedsiębiorcom. Jako pierwsza na podwrocławskich terenach zainwestowała firma LG. Na prawie 300 ha nieuzbrojonych pól i lasów utworzono pierwszy w Europie klaster technologiczny produkujący ekrany LCD. Była to wówczas największa po transformacji inwestycja przemysłowa w kraju. W jej efekcie liczba firm i zainwestowanego kapitału znacznie wzrosła. Obecnie Podstrefa Wrocław Kobierzyce ma powierzchnię 410 ha, a wśród inwestorów oprócz partnerów z Japonii, Korei, Tajwanu, czy Chin są także Niemcy, Szwajcaria, Finlandia czy USA.