Pierwszy inwestor w podstrefie Szczecin SSE EURO-PARK MIELEC rozpoczął produkcję

Data dodania: 2013-02-06
Pierwszy inwestor w podstrefie Szczecin SSE EURO-PARK MIELEC rozpoczął produkcję

We wtorek 5 lutego 2013 r., w 10 miesięcy po podpisaniu umowy o zakupie gruntu przy ul Struga w Szczecinie,  pierwszy inwestor w Podstrefie Szczecin SSE EURO-PARK MIELEC wysłał do Szwecji pierwszy transport z produktami. Garo Polska sp. z o.o.  uruchomiła produkcję na przełomie stycznia i lutego 2013 r.

Grupa Garo jest liderem w produkcji i  dystrybucji osprzętu elektroinstalacyjnego na rynku skandynawskim. W wybudowanej w zaledwie 8 miesięcy nowej siedzibie, Garo Polska rozpocznie niebawem również produkcję stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Trwają także prace nad uruchomieniem w Szczecinie stacji zasilających montowanych na przystaniach jachtowych. Seryjna produkcja rozpocznie się  jeszcze w pierwszym  kwartale 2013 r.

Od momentu uzyskania pozwolenia na działalność w strefie, Garo Polska zatrudniła 5 osób i prowadzi rekrutacje na kolejne stanowiska: produkcyjne oraz administracyjne. Docelowo spółka zamierza zatrudnić 120 pracowników. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą minimum 6,4 mln zł.

++++++++++++++
Podstrefa Szczecin działa w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec.  Podstrefę stanowią tereny będące własnością Miasta Szczecin (73,3 ha w rejonie ulic:  Struga - 4,7 ha,  Lubczyńskiej-Kniewskiej - 6,5 ha oraz "Trzebusz" - 39,0 ha i "Dunikowo"- 23,0 ha).

Grupa Garo działa na rynku od ponad siedemdziesięciu lat. Szwedzka spółka ma oddziały m.in. w Finlandii, Norwegii, Irlandii i Polsce. Pierwsza fabryka Garo Polska zaczęła działać 2 lata temu w Tanowie koło Szczecina. Spółka zajmuje się produkcją części do wytwarzania tablic licznikowych i rozdzielczych, puszek instalacyjnych, gniazd i wtyczek przemysłowych, paneli licznikowych oraz okablowania do stacji ogrzewania samochodów.