Pierwsze umowy w Stoczni Gdynia zawarte

Data dodania: 2009-05-27
Pierwsze umowy w Stoczni Gdynia zawarte Zarządca Kompensacji podpisał pierwszą część umów z inwestorami Stoczni Gdynia   Warszawa, 27 maja 2009 r. - Z 31 wystawionych na sprzedaż zespołów składników majątku nieruchomego Stoczni Gdynia SA oraz udziałów w spółkach zależnych, nabywców znalazło 29, w tym te, o kluczowym
Pierwsze umowy w Stoczni Gdynia zawarte
Zarządca Kompensacji podpisał pierwszą część umów z inwestorami Stoczni Gdynia
 
Warszawa, 27 maja 2009 r. - Z 31 wystawionych na sprzedaż zespołów składników majątku nieruchomego Stoczni Gdynia SA oraz udziałów w spółkach zależnych, nabywców znalazło 29, w tym te, o kluczowym znaczeniu dla dalszego funkcjonowania przemysłu stoczniowego w Gdyni. W sumie majątek stoczniowy w Gdyni został sprzedany za 305 mln zł. Pierwotna wycena całości majątku nieruchomego oraz udziałów w spółkach zależnych wynosiła około 276 mln zł,
 
Dotychczas nabywców nie znaleziono jedynie na prawa autorskie do projektów statków wycenione na około 31 mln zł (dokładnie: 31.535.111 zł), jak również dwa obszary obejmujące majątek trwały (ośrodek wypoczynkowy oraz fragment drogi publicznej).
 
26 maja br. Zarządca Kompensacji podpisał umowy z częścią inwestorów, którzy wygrali rozstrzygnięte 14 maja przetargi na poszczególne składniki majątku Stoczni Gdynia SA. 
 
Inwestor
Przetarg nr
Gafako
Umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych (przetarg 4)
EuroGaz
umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych (przetarg 11)
Mariusz Nierychlewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Eco Transped
umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych - (przetargi 9, 12, 15,18)
NTA Sp. z o.o.
umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych -(przetarg 13)
p. Grzegorz Pryłowski, p. Ewa Pryłowska prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej MAKROMOR s.c.
umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych
(przetarg 17)
 
Euromal
umowa warunkowa sprzedaży składników majątkowych -
(przetarg 22)
P Jan Woźniak
umowa sprzedaży udziałów - (przetarg 25)
P Jan Woźniak
umowa sprzedaży udziałów - (przetarg 26)
Eurocynk Sp. z o.o.
umowa sprzedaży udziałów Euro-Pref (przetarg 28)
Eurorusztowania Sp. z o.o.
umowa sprzedaży udziałów Unitrans Sp. z o.o. - (przetarg 30)
Eurocynk Spółka z o.o.
Przetarg 37, obszar 24 ( ruchomości )
Gdańska Fundacja Kształcenia Menagerów
Umowa sprzedaży udziałów (przetarg nr 29)


 
Jednocześnie w trakcie Aukcji, która odbyła się w dniu 26 maja br. wylicytowane zostały 4 z 6 ostatnich wystawionych na sprzedaż składników majątku nieruchomego oraz udziałów w spółkach. Tym samym rozstrzygnięto przetargi nr 20, 21, 24 i 27, których przedmiotem był zespół składników majątkowych (obszar 5a i 21) oraz udziały w Spółkach Euromos Sp. z o.o. oraz Eurorusztowania Sp.z o.o. Cena wywoławcza wszystkich tych składników majątku wynosiła 12,3 mln zł, a zostały one sprzedane za 17,6 mln zł i zostały wylicytowane przez Stichting Particulier Fonds Greenrights.
 
"Sprzedaż majątku Stoczni Gdynia S.A. przebiega zgodnie z harmonogramem. Zarządca Kompensacji na bieżąco zawiera umowy z inwestorami, który w drodze przetargu lub aukcji kupili składniki tego majątku" - powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
 
Majątek Stoczni Gdynia S.A. sprzedany został wotwartym, przejrzystym, przeprowadzonym z zachowaniem warunków uczciwej konkurencji, przetargu nieograniczonym. Sprzedaż nastąpiła po cenie rynkowej na rzecz tego oferenta, którego propozycja była najwyższa. Nabywcy majątku stoczniowego stają się jego właścicielami w stanie wolnym od obciążeń i nie będą odpowiadali za zobowiązania stoczni, w tym za ewentualne roszczenia związane z udzieloną pomocą publiczną.
 
 
Roma Sarzyńska - Przeciechowska
Rzecznik Prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
tel.: 501 31 00 23, e-mail: roma.sarzynska@arp.com.pl