Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu

Data dodania: 2011-04-04
Dachpol zatrudni w mieleckiej Strefie co najmniej 50 osób i zainwestuje ponad 6,8 mln zł

Dachpol zatrudni w mieleckiej Strefie co najmniej 50 osób i zainwestuje ponad 6,8 mln zł

 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK Mielec udzieliła firmie DACHPOL Sp. z o.o. zezwolenia na prowadzenie działalności w mieleckiej Strefie. Zatrudnienie zadeklarowane przez tego przedsiębiorcę na terenie Strefy wyniesie 50 osób. Przedsiębiorca poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości blisko 7 mln zł.

Jest to już dwieście pierwsze zezwolenie wydane przez ARP S.A. na terenie SSE EURO-PARK Mielec. Firma DACHPOL Sp. z o.o. planuje zakupić w Podstrefie Zamość działkę o powierzchni ok. 2,7 ha, na której znajduje się hala produkcyjno - magazynowa oraz budynek administracyjno - magazynowy, które zostaną wyremontowane  i zmodernizowane. Przedsiębiorca zakupi również maszyny i urządzenia do produkcji blachy oraz linie produkcyjne prefabrykatów betonowych.

Zgodnie z zezwoleniem nr 201/ARP/2011 z 31 marca 2011 r. DACHPOL Sp. z o.o. zadeklarował:

zatrudnienie 50 osób

poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 6 840 500,00 zł


DACHPOL Sp. z o.o., z siedzibą w Zamościu, powstała w 2010 roku. Doświadczenie wspólników w branży budowlanej spowodowało podjęcie decyzji o realizacji nowego projektu inwestycyjnego na terenie specjalne strefy ekonomicznej.
Głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja kostki brukowej, bloczków fundamentowych betonowych, krawężników, blachy trapezowej, blachy płaskiej oraz obróbka blacharska. Produkty finalne firmy znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej.


____________

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. powstała w 1991 r. jako spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Podstawowe realizowane zadania to pomoc w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz sektorów gospodarki, aktywne poszukiwanie inwestorów, udzielanie pomocy indywidualnej dużym przedsiębiorcom na ratowanie i na restrukturyzację, działania na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki, wspieranie rozwoju regionalnego m.in. poprzez zarządzanie Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Mielcu i Tarnobrzegu.

SSE EURO-PARK MIELEC to pierwsza polska specjalna strefa ekonomiczna, utworzona w 1995 r., od początku zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Jej łączny obszar wynosi 1135 ha, Strefa ma 22 podstrefy w 4 województwach, głównie w Polsce południowo-wschodniej. Największe podstrefy znajdują się w Rzeszowie i Lublinie, a najmłodsza podstrefa działa w Szczecinie.
W 2010 roku w SSE EURO-PARK MIELEC wydane zostały 22 zezwolenia dla inwestorów na prowadzenie działalności gospodarczej; łączne deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosły 390,4 mln zł, utworzonych zostanie 892 nowych miejsc pracy.

Od początku istnienia do końca 2010 r. w Mieleckiej Strefie wydano 198 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej; nakłady poniesione przez inwestorów wyniosły ok. 4,5 mld zł; utworzono ok. 12,5 tys. nowych miejsc pracy; w firmach, które prowadzą działalność na podstawie zezwolenia, zatrudnionych jest łącznie ok. 16 tys. osób.

Specjalna Strefa w Mielcu oferuje przedsiębiorcom m.in.:

• maksymalną intensywność pomocy publicznej od 50% do 70% wielkości nakładów inwestycyjnych w formie ulgi podatkowej;

• atrakcyjne nieruchomości pod inwestycje;

• bliskość rozwijających się rynków; szerokie możliwości kooperacyjne w Strefie i otoczeniu (produkcja, usługi);

• one - stop - shop (kompleksowa obsługa projektu gwarantująca najkrótszy czas realizacji inwestycji).

Więcej informacji udziela:

Roma Sarzyńska-Przeciechowska
Rzecznik Prasowy
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Tel. +48 22 460 37 92, +48 501 310 023
e-mail: Roma.Sarzynska@arp.com.pl
www.arp.com.pl
http://dlainwestorow.arp.com.pl