Nowy inwestor w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudni co najmniej 50 osób i zainwestuje ponad 8 mln zł

Data dodania: 2011-04-28
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK Mielec udzieliła firmie Laboratoria Natury Sp. z o.o. zezwolenia na prowadzenie działalności w mieleckiej Strefie. Zatrudnienie zadeklarowane przez tego przedsiębiorcę na terenie Strefy wyniesie 50 osób. Przedsiębiorca poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 8 mln zł.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK Mielec udzieliła firmie Laboratoria Natury Sp. z o.o. zezwolenia na prowadzenie działalności w mieleckiej Strefie. Zatrudnienie zadeklarowane przez tego przedsiębiorcę na terenie Strefy wyniesie 50 osób. Przedsiębiorca poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 8 mln zł.

SSE EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin - lokalizacja projektu Laboratoria Natury Sp. z o.o. Fot.: ARP S.A. O/Mielec

  

Realizując strategię rozwoju firmy i zgodnie z uzyskanym od ARP S.A. zezwoleniem na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE EURO-PARK Mielec, Spółka Laboratoria Natury zakupi w Podstrefie Lublin działkę o powierzchni ok. 1 ha i wybuduje na niej nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ok. 1800 m2  wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Firma zamierza również zakupić innowacyjne linie technologiczne do produkcji suplementów diety w postaci płynów, kapsułek i tabletek oraz komputerowy system zarządzania. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych umożliwi wprowadzenie na rynek nowych produktów.

Zgodnie z zezwoleniem nr 202/ARP/2011 z 28 kwietnia 2011 r. nowy inwestor w mieleckiej Strefie - Laboratoria Natury Sp. z o.o. - zadeklarował:

• zatrudnienie 50 osób;
• poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 8 136 000 zł;
• planowaną działalność wg zezwolenia: produkcja suplementów diety na bazie surowców naturalnych.

Firma Laboratoria Natury Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie działa od 2001 roku w branży produkcji suplementów diety w oparciu o surowce i składniki naturalne.
Odbiorcami produktów Spółki są hurtownie, apteki i sklepy zielarskie w kraju i za granicą.
Poprzez uruchamianie własnych oddziałów oraz przy współpracy z lokalnymi dystrybutorami zagranicznymi Laboratoria rozwinęły działalność eksportową, która obecnie obejmuje Węgry, Słowację, Czechy, Litwę, Chorwację, Serbię, Rumunię, Bułgarię.
Spółka współpracuje z renomowanymi koncernami, jak US Pharmacia czy Readers Digest.
Firma Laboratoria Natury posiada liczne nagrody i certyfikaty np. Certyfikat Jakości Międzynarodowej Rady ds. Aloesu IASC czy nagrodę branży farmaceutycznej Złoty Otis.
Obecnie Laboratoria Natury są w Polsce liderem w sprzedaży preparatów wykorzystujących aloes.


____________
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. powstała w 1991 r. jako spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Podstawowe realizowane zadania to pomoc w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz sektorów gospodarki, aktywne poszukiwanie inwestorów, udzielanie pomocy indywidualnej dużym przedsiębiorcom na ratowanie i na restrukturyzację, działania na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki, wspieranie rozwoju regionalnego m.in. poprzez zarządzanie Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Mielcu i Tarnobrzegu.

SSE EURO-PARK MIELEC to pierwsza polska specjalna strefa ekonomiczna, utworzona w 1995 r., od początku zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Jej łączny obszar wynosi 1135 ha, Strefa ma 22 podstrefy w 4 województwach, głównie w Polsce południowo-wschodniej. Największe podstrefy znajdują się w Rzeszowie i Lublinie, a najmłodsza podstrefa działa w Szczecinie.
W 2010 roku w SSE EURO-PARK MIELEC wydane zostały 22 zezwolenia dla inwestorów na prowadzenie działalności gospodarczej; łączne deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosły 390,4 mln zł, utworzonych zostanie 892 nowych miejsc pracy. Od początku istnienia do końca 2010 r. w Mieleckiej Strefie wydano 198 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej; nakłady poniesione przez inwestorów wyniosły ok. 4,5 mld zł; utworzono ok. 12,5 tys. nowych miejsc pracy; w firmach, które prowadzą działalność na podstawie zezwolenia, zatrudnionych jest łącznie ok. 16 tys. osób.
Specjalna Strefa w Mielcu oferuje przedsiębiorcom m.in.
• maksymalną intensywność pomocy publicznej od 50% do 70% wielkości nakładów inwestycyjnych w formie ulgi podatkowej;
• atrakcyjne nieruchomości pod inwestycje;
• bliskość rozwijających się rynków; szerokie możliwości kooperacyjne w Strefie i otoczeniu (produkcja, usługi);
• one - stop - shop (kompleksowa obsługa projektu gwarantująca najkrótszy czas realizacji inwestycji).


Więcej informacji udziela:

Roma Sarzyńska-Przeciechowska
Rzecznik Prasowy
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Tel. +48 22 460 37 92, +48 501 310 023
e-mail: Roma.Sarzynska@arp.com.pl
www.arp.com.pl
http://dlainwestorow.arp.com.pl