Komunikat Prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z dnia 22 września 2010 r.

Data dodania: 2010-09-22
Agencja Rozwoju Przemysłu dla transferu wiedzy   Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest jednym z głównych sponsorów pierwszych w Polsce warsztatów European Study Group with Industry (ESGI). Zaplanowane na koniec września zajęcia są dobrym przykładem nawiązywania współpracy i promocji pomiędzy środowiskiem naukowo-
Agencja Rozwoju Przemysłu dla transferu wiedzy
 
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest jednym z głównych sponsorów pierwszych w Polsce warsztatów European Study Group with Industry (ESGI). Zaplanowane na koniec września zajęcia są dobrym przykładem nawiązywania współpracy i promocji pomiędzy środowiskiem naukowo-badawczymi a firmami i instytucjami.
 
Pod koniec września odbędą się po raz pierwszy w Polsce warsztaty, w ramach których za pomocą matematycznego podejścia rozwiązywane są praktyczne problemy firm i instytucji. Metoda wypracowana w Oxfordzie ponad 40 lat temu (pierwsze warsztaty odbyły się w 1968r.) wykorzystuje wiedzę najlepszych matematyków do rozwiązywania konkretnych problemów przemysłu i administracji. W ramach ESGI zajmowano się zagadnieniami inżynierskimi, informatycznymi czy zastosowaniem matematyki w ekonomii, finansach, socjologii czy kryminalistyce. Zasadą jest praca nad bardzo konkretnymi problemami zgłoszonymi przez uczestników warsztatów.
 
Polsko-brytyjska impreza jest organizowana przez Instytut Badań Systemowych PAN oraz Instytut Matematyki PAN przy wsparciu Oxford Centre for Collaborative Applied Mathematics pod nazwą 77th European Study Group with Industry (ESGI). Zajęcia odbywać się będą w Międzynarodowym Centrum Matematyczny, im. Stefana Banacha Instytutu Matematycznego PAN w Warszawie od 27 września do 1 października 2010r.
 
Więcej informacji znajduje się na anglojęzycznej stronie imprezy www.esgi77.pl, informacje w języku polskim są dostępne na ww.maths.com.pl/warsztaty_ESGI/.