Komunikat Prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z dnia 01 maja 2009 r.

Data dodania: 2009-05-01
Informacja Prasowa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z dnia 01 maja 2009 r.

Informacja Prasowa
Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
z dnia 01 maja 2009 r.

Zgłosili się inwestorzy zainteresowani nabyciem stoczni w Szczecinie i Gdyni
30 kwietnia 2009 r. minął termin zgłaszania ofert

Zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej, majątek Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. i Stoczni Gdynia S.A., który nie jest obciążony żadnymi zobowiązaniami, zostanie sprzedany w otwartym, przejrzystym przetargu nieograniczonym, przeprowadzonym z zachowaniem warunków uczciwej konkurencji, w oparciu o przepisy ustawy o postępowaniu kompensacyjnym w podmiotach o szczególnym znaczeniu dla polskiego przemysłu stoczniowego.

Do godziny 24:00 w dniu 30 kwietnia 2009 r., kiedy upłynął termin zgłaszania oświadczenia o chęci uczestniczenia w przetargu na zakup składników majątkowych obu stoczni oraz wpłaty wymaganego wadium, wpłynęły zgłoszenia rejestracyjne pochodzące od inwestorów zainteresowanych zakupem aktywów produkcyjnych Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. oraz Stoczni Gdynia S.A., w tym od kilku inwestorów na wszystkie składniki majątku związane wprost z produkcją stoczniową.
Na wszystkie oferowane pakiety majątku obu stoczni wpłynęły zgłoszenia rejestracyjne łącznie od 35 inwestorów. Ostateczna, oficjalna lista uczestników przetargu, zostanie zamknięta, gdy na koncie Zarządcy Kompensacji zgodnie z wymaganiami ogłoszonych przetargów, będzie pełen bilans wadiów wpłaconych do godz. 24.00 w dniu 30 kwietnia 2009r.

Zwycięzców przetargów poznamy w połowie maja br., kiedy zostaną rozstrzygnięte przetargi: dla Stoczni Gdynia S.A. zaplanowane na 13 i 14 maja br., dla Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. na 15 i 16 maja br.

Zgodnie z art. 82 ustawy o postępowaniu kompensacyjnym w podmiotach o szczególnym znaczeniu dla polskiego przemysłu stoczniowego, przetarg prowadzi Zarządca Kompensacji, który także dokona wyboru najlepszego oferenta.

Aby zobaczyć Harmonogram postępowania przetargowego - kliknij tutajRoma Sarzyńska - Przeciechowska
Rzecznik Prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
tel.: 501 31 00 23,
e-mail: roma.sarzynska@arp.com.pl