Kolejny etap prac inwestycyjnych w dawnej Fabryce Broni w Radomiu

Data dodania: 2019-08-26
ARP S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości od firmy Max Bonus. Dzięki nabyciu powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych w sąsiedztwie rewitalizowanej Fabryki Broni powstanie 100 nowych miejsc parkingowych.

ARP S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości od firmy Max Bonus. Dzięki nabyciu powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych w sąsiedztwie rewitalizowanej Fabryki Broni powstanie 100 nowych miejsc parkingowych.

Umowa zakłada uporządkowanie znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Młodzianowskiej i 1905 Roku, w bezpośrednim sąsiedztwie dawnej Fabryki Broni, terenu z gruzu poprzemysłowego oraz rozbiórkę niepotrzebnych budynków. Następnie miejsce to zostanie wyrównane i przygotowane do funkcjonowania w charakterze parkingu.

- Położenie na mapie Polski i potencjał miasta zadecydowały o tym, że to w Radomiu powstaje nasz pierwszy biurowiec, projektowany na potrzeby centrów usług outsourcingowych. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja dawnej Fabryki Bron praktycznie w centrum miasta, co zainicjuje przekształcenie dawnych terenów przemysłowych w nowoczesne centrum biurowe Radomia. Sto nowych miejsc parkingowych w bliskim sąsiedztwie historycznego budynku Fabryki Broni podnosi atrakcyjność i funkcjonalność naszego projektu – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - Wartość inwestycji w program Fabryka w Radomiu to dzisiaj znacznie więcej niż 50 milionów złotych, deklarowanych pierwotnie jako nasz wkład w gospodarczy rozwój Radomia. Jesteśmy przekonani, że są to środki dobrze zainwestowane, które szybko się zwrócą. Coraz większe zainteresowanie rynku naszym projektem potwierdza ten optymizm – dodał Śliwowski.

Koniec inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. W zmodernizowanym budynku powstanie ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe o powierzchni 1.800 m2 każdy. Po rewitalizacji budynku jego łączna powierzchnia wyniesie 29,4 tys m2. Pozwoli to na stworzenie nawet 2 tysięcy stanowisk pracy w firmach sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Rewitalizacja budynku Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu jest elementem realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Programu Fabryka. W ramach podjętych działań powstają nowoczesne biurowce dla centrów usług biznesowych. To nowa szansa na rozwój miast średnich i recepta na przeciwdziałanie utracie funkcji społecznych, spowodowanej wyjazdami młodych mieszkańców w poszukiwaniu pracy. Program został zainaugurowany w czerwcu 2018 roku w Radomiu. Do tej pory przystąpiły do niego jeszcze Elbląg, Zamość, Mielec i Stalowa Wola.