„Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”

Data dodania: 2020-10-29
Zapraszamy do rejestracji na konferencję „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”. Odbędzie się ona 4 listopada w trybie online.

Zapraszamy do rejestracji na konferencję „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”. Odbędzie się ona 4 listopada w trybie online.

Przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz instytucji państwowych spotkają się, aby porozmawiać m.in. o tym jak kształcenie zawodowe może odpowiedzieć na potrzeby nowoczesnej gospodarki, jak przedsiębiorstwa mogą sobie radzić z brakami kadrowymi oraz jak fundusze unijne wspierają kształcenie kadr dla przemysłu.

Zostaną także rozdane nagrody laureatom II edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepszą pracę magisterską, licencjacką, inżynierską z zakresu m.in. technologii na rzecz zaawansowanego przemysłu czy zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

- Dziś poszukiwanie kadr musi łączyć się z odpowiadaniem na wyzwania Przemysłu 4.0. Zbliża się bowiem świat Pracownika 4.0 – o szerokim horyzoncie myślenia, akceptującego zmiany, świadomego ich znaczenia dla rozwoju firmy. Rewolucja cyfrowa skutkuje już dziś pojawianiem się nowych zawodów, w tym specjalistów ds. Big Data, integracji systemów IT czy robotyzacji. Jak edukować tych pracowników? Jak łączyć ich z przedsiębiorstwami? Jak ten proces wspomagać może państwo? To pytania, przed którymi stoimy i na które odpowiemy podczas konferencji – zapowiada Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zapoznaj się z agendą i zarejestruj jeszcze dzisiaj.