FABRYKA BRONI - CZAS INWESTYCJI

Data dodania: 2013-09-03
Jedna z największych inwestycji w przemyśle zbrojeniowym w ostatnich latach -  warta blisko 100 mln zł budowa nowej siedziby Fabryki Broni wkrótce zostanie zakończona. Oddanie inwestycji planowane jest na styczeń/luty 2014 r.

Jedna z największych inwestycji w przemyśle zbrojeniowym w ostatnich latach -  warta blisko 100 mln zł budowa nowej siedziby Fabryki Broni wkrótce zostanie zakończona. Oddanie inwestycji planowane jest na styczeń/luty 2014 r.

 

Na obrzeżach Radomia na terenie zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.  radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  EURO-PARK WISŁOSAN, powstaje jedna z najnowocześniejszych fabryk  broni strzeleckiej w Europie - Nowa Fabryka Broni "Łucznik" - Radom.

- Budowa nowej siedziby Fabryki Broni "Łucznik" - Radom to jedna z największych inwestycji w polskim przemyśle zbrojeniowym w ostatnich latach - podkreśla Wojciech Dąbrowski, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Umowa inwestycyjna zawarta między ARP S.A., Polskim Holdingiem Obronnym (dawniej Bumar Sp. z o.o.) umożliwiła realizację szeregu projektów modernizacyjnych, które sprawią, że w Fabryce Broni będzie produkowana najnowocześniejsza broń strzelecka dla polskich służb mundurowych oraz na rynki zagraniczne i dla odbiorców cywilnych.

Zezwolenie na działalność Fabryki Broni w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała 10 października 2012 r.

Budowa Fabryki Broni przebiega bez zakłóceń. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w całości finansuje budowę zakładu. Do chwili obecnej  ARP S.A. zaangażowała 47 mln zł, a kolejne środki na sfinansowanie ostatniego etapu budowy zakładu przekazane zostaną we wrześniu br.

Dynamicznie i niezwykle sprawnie postępujące prace inwestycyjne powodują, że nowa siedziba Fabryki Broni zostanie oddana w bardzo krótkim terminie. Całkowite przeniesienie przedsiębiorstwa do nowej siedziby potrwa do czerwca 2014 r. Rozwój nowych produktów będzie wspierany środkami na działania badawczo - rozwojowe.

- Mamy ambicję stać się ważnym filarem polskiego przemysłu zbrojeniowego - stwierdził Tomasz Nita, Prezes Zarządu Fabryki Broni. - Zgodnie ze strategią PHO, chcemy budować wielkość Fabryki Broni z myślą przede wszystkim o krajowym rynku zbytu, ale także dynamicznie wchodząc na rynki zagraniczne. Dążymy do tego, aby marka "Fabryka Broni" była nie tylko rozpoznawalna, ale na trwałe stała się synonimem nowoczesności i perfekcji!  Aby cieszyła się zaufaniem klientów i użytkowników naszych produktów - podsumował Prezes Zarządu Fabryki Broni.


Harmonogram inwestycji:

Wrzesień 2010 r.: Podjęcie decyzji o budowie nowej siedziby Fabryki Broni "Łucznik"- Radom.

2011 - 2012 r.:  Analizy i prace projektowe. Przygotowanie koncepcji inwestycji.

28 sierpnia 2012 r.: Podpisanie umowy inwestycyjnej dotyczącej realizacji budowy nowej siedziby Fabryki Broni pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., Bumar Sp. z o.o., Bumar Żołnierz SA, Cenzin Sp. z o.o. i Fabryką Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

19 listopada 2012 r.: Uroczyste rozpoczęcie budowy.


Fabryka Broni w liczbach:

• Powierzchnia działki pod nową inwestycję - ponad 38 000 m2
• Powierzchnia użytkowa - 16,5 tys. m2
• Ponad 400 nowoczesnych miejsc pracy
• Roczne przychody Fabryki Broni kształtują się na poziomie powyżej 55 mln zł


Nowe wyroby:

• Modułowy System Broni Strzeleckiej
• Nowy 9 mm pistolet samopowtarzalny

Galeria zdjęć z budowy FB