Dwadzieścia osiem spółek w ofercie ARP S.A.

Data dodania: 2011-02-17
 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. posiada w ponad 40 spółkach pakiety akcji zapewniające wpływ na ich zarządzanie. Spółki, które przeszły proces restrukturyzacji i których sytuacja jest ustabilizowana, są wystawione na sprzedaż. Obecnie ARP S.A. poszukuje inwestorów dla 28 spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła proces restrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a w części przypadków doprowadził do trwałej rentowności. W ciągu ostatnich trzech lat ARP S.A. pozyskała inwestorów tak strategicznych firm jak PZL-Świdnik i PZL-Mielec.

 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. posiada w ponad 40 spółkach pakiety akcji zapewniające wpływ na ich zarządzanie. Spółki, które przeszły proces restrukturyzacji i których sytuacja jest ustabilizowana, są wystawione na sprzedaż. Obecnie ARP S.A. poszukuje inwestorów dla 28 spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła proces restrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a w części przypadków doprowadził do trwałej rentowności. W ciągu ostatnich trzech lat ARP S.A. pozyskała inwestorów tak strategicznych firm jak PZL-Świdnik i PZL-Mielec.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. od dwudziestu lat aktywnie uczestniczy w transformacji polskiej gospodarki, ma bogate doświadczenie w restrukturyzacji i pozyskiwaniu inwestorów dla polskich przedsiębiorstw. Dzięki ARP S.A. całe sektory i branże zyskały nowych właścicieli, zapewniających im rozwój, na przykład przemysł obronny czy lotniczy, w tym takie przedsiębiorstwa jak: PZL-Wrocław, PZL-Świdnik, PZL-Mielec i inne.

Oprócz dużych przedsiębiorstw w portfelu ARP S.A. znajdują się również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). W ciągu ostatnich 3 lat Agencja z sukcesem sprzedała udziały w takich firmach jak między innymi:
- Czarna Góra S.A.,
- POLO Sp. z o.o.,
- Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z .o.o.,
- Zakład Produkcji Wody Sp. z o.o.,
- Celma Tools S.A.,
- Wepa Professional Piechowice S.A.,
- Wytwórnia Uszczelek MORPAK Sp. z o.o.,
- Zakłady Elektromaszynowe - Elektronarzędzia Celma S.A.

Obecnie w ofercie ARP S.A. znajduje się 28 spółek, w których Agencja przeważnie posiada większość (w niektórych 100%) udziałów. Aktualna oferta jest bardzo szeroka: wystawione na sprzedaż spółki działają w różnych branżach (spożywcza, chemiczna, energetyczna, transportowa, motoryzacyjna, stoczniowa, produkcja podzespołów, maszyn i urządzeń, etc.) i mają zróżnicowany zasięg działalności (od rynków lokalnych po zasięg międzynarodowy). Spółki zatrudniają do 2 do 440 pracowników, ich przychody wahają się od 732 do 74 844 tys. zł, a kapitał własny od 394 do 82 641 tys. zł. Większość spółek przeszła proces restrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a w części przypadków doprowadził do trwałej rentowności.

Pełna oferta spółek przeznaczonych przez ARP S.A. do sprzedaży jest dostępna na stronie internetowej: http://dlainwestorow.arp.com.pl dedykowanej sprzedaży spółek ARP S.A.
(Strona jest również dostępna ze strony głównej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. www.arp.com.pl gdzie znajduje się banner "DLA INWESTORÓW - SPÓŁKI do sprzedaży" łączący z adresem http://dlainwestorow.arp.com.pl)

Agencja poszukuje inwestorów - branżowych czy finansowych - dla następujących spółek:

 
FIRMA
 
BRANŻA
% UDZIAŁ ARP S.A. W KAPITALE SPÓŁKI
 
EURO-EKO SP. Z O.O.
 
Obsługa infrastruktury wodno-ściekowej na terenie SSE EURO-PARK Mielec: dostawa wody, odbiór i neutralizacja ścieków sanitarnych, deszczowych, technologicznych , przemysłowych, odbiór/przetwarzanie odpadów przemysłowych na terenie SSE Mielec i na rzecz Strefy oraz pobliskich osiedli mieszkaniowych; przetwarzanie odpadów przemysłowych i komunalnych na paliwo alternatywne (WPA).
 
 
100%
 
EUROMAL - GRUPA STOCZNI GDYNIA SP. Z O.O.
 
Usługi z zakresu naprawy i konserwacji obiektów pływających, metalowych wyrobów gotowych, konstrukcji stalowych, elementów wyposażenia i obiektów lądowych.
 
 
100%
 
INTER-VIS SP. Z O.O.
 
Głównie wynajem powierzchni biurowej i magazynowej.
 
53,9%
 
ZAKŁADY PRZEMYSŁU OWOCOWO-WARZYWNEGO "PEKTOWIN" SPÓŁKA AKCYJNA
 
Działalność w zakresie produkcji i sprzedaży:
- zagęszczonych soków owocowych i warzywnych (koncentratów) oraz aromatów,
- pektyn,
- win owocowych,
- przetworów owocowo-warzywnych,
- kwasoodpornych maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego.
 
 
100%
 
POLSKIE ZAKŁADY ZBOŻOWE "PZZ" W KRAKOWIE S.A.
 
Wytwarzanie produktów przemiału zbóż. Sprzedaż wytworzonych produktów, sprzedaż towarów i usług. Spółka nie sprzedaje swoich produktów poprzez duże sieci handlowe.
 
 
39,13%
 
WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO "PZL-KROSNO" S.A.
 
 
Branża rolno-spożywcza: produkcja urządzeń dla mleczarstwa, produkcja chłodnicza.
 
48,37%
 
ZAKŁAD SPRZĘTU MECHANICZNEGO "URSUS" Sp z o.o.
 
Produkcja części zamiennych do maszyn rolniczych, siewników, młockarni, części do ciągnika URSUS.
 
79,76%
 
DIOTECH SP. Z O.O.
 
Wytwarzanie części z metalu , głównie blach, przeznaczonych do różnego rodzaju z wyrobów, np. elementy do kablowych sieci tv, dekodery, kodery.
Projektowanie przyrządów pomiarowych i urządzeń technologicznych.
 
 
100%
 
EUROKOL SP. Z O.O.
 
Branża transportowa. Świadczenie usług na bocznicy kolejowej oraz usług spedycyjnych.
 
 
50,85%
 
GALWANIZER SP. Z O.O.
 
 
Branża elektroniczna, produkcja sprzętu Hi-Fi. Działalność wytwórcza, usługowa, handlowa.
 
 
99,95%
 
MESKO-ROL SP. Z O.O.
 
Produkcja i sprzedaż maszyn rolniczych do zbioru zielonek.
 
69,36%
 
POSiCZ POLMOZBYT JELCZ S.A.
 
Dystrybutor części zamiennych do samochodów ciężarowych oraz autobusów produkcji krajowej i zagranicznej.
 
85%
 
FO RAFAMET S.A.
 
 
Producent obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych. Firma jest w czołówce w tej dziedzinie na skalę globalną.
 
 
46,72%
 
ZAKŁAD NAPRAWY MECHANIZACJI ROLNICTWA W OSTRÓDZIE SP. Z O.O.
 
 
Naprawy główne silników do ciągników rolniczych. Produkcja wałów korbowych itp. Produkcja konstrukcji metalowych ze stali nierdzewnej, aluminium, stali czarnej.
 
 
85%
 
ZAKŁAD TWORZYW SZTUCZNYCH "ARTGOS" S.A.
 
Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie w grupie artykułów gospodarstwa domowego , desek sedesowych i wybranych wyrobów z grupy pojemników i skrzynek bezprzegrodowych.
 
 
 
85%
 
ENERGETYKA WISŁOSAN SP. Z O.O.
 
 
Produkcja, dystrybucja, sprzedaż energii cieplnej i elektrycznej oraz dystrybucja i sprzedaż gazu ziemnego.
 
 
69,93%
 
EURO-MAG SP. Z O.O.
 
Firma logistyczna. Usługi zaopatrzeniowo-magazynowe oraz dostawa różnych usług i wyrobów własnych dla wielu podmiotów gospodarczych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Euro-Park" w Mielce, + woj. podkarpackiego i kraju.
 
 
77,66%
 
GRABINEX SP. Z O.O.
 
Wydobycie i sprzedaż brył oraz bloków granitowych z własnego złoża, przerób kamienia.
 
 
95,12%
 
MIASTOPROJEKT-POZNAŃ SP. Z O.O.
 
 
Najstarsze biuro projektowe w Poznaniu. Specjalizacja: obiekty mieszkalne, rekreacyjne, usługowe, przemysłowe.
 
 
85%
 
PPUH AGROSPED SP. Z O.O.
 
Specjalistyczne usługi obejmujące kompleksową obsługę długodystansowych transportów z dużymi zwierzętami.
Wynajem powierzchni magazynowych, lokali biurowych i bocznicy kolejowej.
 
 
85%
 
WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO-POZNAŃ SP. Z O.O.
 
 
Przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Producent aparatury wtryskowej do silników wysokoprężnych, osprzętu lotniczego, armatury gazowej oraz precyzyjnych elementów kooperacyjnych.
 
 
100%
 
ZAKŁADY SPRZĘTU MOTORYZACYJNEGO "POLMO" S.A.
 
 
Produkcja układów wylotowych silników spalinowych, zbiorników powietrza do pneumatycznych układów hamulcowych, elementów metalowych naczep samochodowych, różnego rodzaju metalowych części motoryzacyjnych.
 
 
85%
 
AGENCJA ZARZĄDU NIERUCHOMOŚCI I ROZWOJU REGIONALNEGO SP. Z O.O.
 
 
Prowadzi działalność służącą wszechstronnemu rozwojowi subregionu radomskiego. Działalność doradcza, edukacyjno-szkoleniowa, informacyjna,
- kontrola, diagnostyka, obsługa techniczna pojazdów,
- kompleksowe zarządzanie nieruchomościami,
- działalność poligraficzna,
- rozwój regionalny.
 
100%
 
ODLEWNIA "TARNÓW" SP. Z O.O.
 
Spółka specjalizuje się w produkcji odlewów żeliwnych, podstawowe produkty to odlewy niestandardowe, odlewy korpusów i wkłady kominkowe.
Ponadto firma oferuje szeroki zakres usług w zakresie produkcji modeli odlewniczych i usług stolarskich, a także wykonuje usługę elektrochemicznego czyszczenia odlewów metodą KOLENE na linii firmy Degussa jako jedyna w Polsce.
 
 
100%
 
RIVENDELL SP. Z O.O. w likwidacji
 
Spółka prowadzi usługi hotelowe i restauracyjne w trzech obiektach hotelowych
 
 
81,58%
 
Towarzystwo Handlowo Przemysłowe Unitra S.A.
 
 
Przedmiotem działalności THP Unitra jest m.in.: wynajem i zarządzanie nieruchomościami, działalność wytwórcza, usługowa i handlowa w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji, informatyki, świadczenie usług w zakresie marketingu, postępu technicznego oraz prace projektowe i instalacyjne.
 
 
2,77%
 
Zakłady Elektronowe LAMINA SA
 
Przedmiotem działalności jest produkcja wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych - przede wszystkim lamp mikrofalowych oraz świadczenie usług z tym związanych.
 
 
63,55%
 
Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB SA
 
Projektowanie, produkcja i dystrybucja kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów do rejestracji i zarządzania sprzedażą. Spółka oferuje: fachowe usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego zarządzania magazynem i sprzedażą towarów i usług, kompleksowe dostawy i instalację kas i wyposażenia dodatkowego, integrację systemów rejestracji sprzedaży detalicznej towarów i usług, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całej Polski poprzez sieć dystrybucji i serwisu, szkolenia w zakresie obsługi sprzedaży, wykonywanie technologicznych badań kompatybilności elektromagnetycznej EMC.
 
 
1,78%
 

 
Więcej informacji udziela:
Roma Sarzyńska-Przeciechowska
Rzecznik Prasowy
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Tel. +48 22 460 37 92, +48 501 310 023
e-mail: Roma.Sarzynska@arp.com.pl
www.arp.com.pl
http://dlainwestorow.arp.com.pl

_____________________
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa działającą od 1990 roku. Jej zadaniem jest wspieranie restrukturyzacji i prywatyzacji podmiotów gospodarczych, rozwój przedsiębiorczości (m.in. poprzez tworzenie i zarządzanie Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi), a także wspieranie innowacyjności (tworzenie parków przemysłowych i inkubatorów przedsiębiorczości). Agencja jest instytucją wdrażającą unijne programy operacyjne, udziela pożyczek ze środków własnych oraz kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest także odpowiedzialna za realizację rządowego "Programu Antykryzysowego". W 2009 r. ARP S.A. miała 40,2 mln zł zysku. Przychody wyniosły 523,2 mln zł i były o niemal 50 proc. wyższe niż w roku poprzednim. Zyski za 2009 r. zostały wypracowane przede wszystkim dzięki sprzedaży udziałów i akcji z portfela ARP S.A. Wartość kapitału własnego Agencji według stanu na 30 grudnia 2010 r. wynosi 3,9 mld zł.