Drony w orbicie ARP Venture

Data dodania: 2015-10-01
ARP Venture obejmuje status obserwatora w FlyTech UAV Sp. z o.o., spółce związanej z produkcją dronów – powiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes ARP S.A. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. 

ARP Venture obejmuje status obserwatora w FlyTech UAV Sp. z o.o., spółce związanej z produkcją dronówpowiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes ARP S.A. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. 

FlyTech UAV zajmuje się produkcją dronów, oferuje także usługi pomiarowe oraz szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu ich obsługi. Bezzałogowe systemy lotnicze spółki są wykorzystywane m.in. w geodezji, fotografii, ratownictwie, czy nadzorowaniu infrastruktury drogowej oraz sieci elektroenergetycznych.

- Drony mają wiele zastosowań i są coraz bardzie popularne. Szacunki Unii Europejskiej wskazują, że w przeciągu dekady mogą stanowić nawet 10 proc. światowego rynku lotniczego – to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków na świecie. Cieszymy się, że możemy wspierać FlyTech w pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, zapewniając jej dynamiczny rozwój i możliwość budowania stabilnej pozycji rynkowej – dodała wiceprezes Zielińska.

Dzięki prowadzonym badaniom nad rozwojem autorskiego systemu, FlyTech UAV nawiązało już współpracę z PSE Centrum, Energą, Tauron Dystrybucja oraz Signity. Innowacyjność rozwiązania zastosowanego przez spółkę opiera się na połączeniu lotnictwa bezzałogowego ze zminiaturyzowanymi systemami sterowania i sensorami optycznymi.

- Nawiązanie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu jest dla nas krokiem milowym. Liczymy, że wspólne działania pozytywnie wpłyną na wzrost produkcji i sprzedaży polskich systemów bezzałogowych. Spodziewamy się także nowych, ciekawych kontaktów biznesowych, które przełożą się na rozwój technologiczny firmy – powiedział Michał Wojas, prezes spółki Flytech.

ARP Venture – to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Zadaniem ARP Venture jest inwestowanie w innowacyjne i perspektywiczne projekty w fazie komercjalizacji, wdrażane przez małe i średnie firmy.  Spółka oferuje nie tylko kapitał, ale i doradztwo.