Blisko 28 mln zł kolejnych inwestycji w SSE EURO-PARK MIELEC

Data dodania: 2013-06-04
Blisko 28 mln zł kolejnych inwestycji w SSE EURO-PARK MIELEC

29 maja 2013 r. ARP S.A. wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. Łączna wartość zadeklarowanych inwestycji to 27,7 mln zł, zatrudnienie w strefie wzrośnie o co najmniej 37 osób.

Kosztem 22 mln zł firma "W.P.S. Sp. z o.o." zrealizuje na terenie strefy nowy projekt inwestycyjny - zbuduje halę i zakupi maszyny do produkcji korpusów osi stosowanych w pojazdach i maszynach rolniczych.  Deklarowane zatrudnienie wynosi 12 pracowników, zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku.
Firma "W.P.S. Sp. z o.o." prowadzi działalność gospodarczą w Podstrefie Zagórz na podstawie zezwoleń wydanych w 2006 i 2011 roku. Jest producentem felg stalowych dla branży rolniczej oraz hamulców i szczęk hamulcowych. Dzięki współpracy z grupą ADR, która specjalizuje się w produkcji osi i zawieszeń, wyroby spółki dystrybuowane są na rynki Unii Europejskiej oraz do Rosji, Brazylii i Australii.

Nowym inwestorem na terenie SSE EURO-PARK MIELEC jest firma Zakład Produkcyjno-Handlowy "SIATEX" Artur Fert. Zgodnie z uzyskanym zezwoleniem spółka zakupi na terenie Podstrefy Zamość zabudowaną działkę i zbuduje halę produkcyjną wraz z zapleczem logistycznym i administracyjno-biurowym. Inwestor zakupi również maszyny i urządzenia do uruchomienia produkcji szerokiego asortymentu siatek ogrodzeniowych oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszą 5,7 mln zł, deklarowane zatrudnienie to 25 pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku.

W 2013 r. ARP S.A. wydała 14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE EURO-PARK MIELEC. W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 208,4 mln zł oraz utworzenie 305 nowych miejsc pracy.

Nakłady poniesione przez inwestorów od początku istnienia mieleckiej strefy wynoszą ponad 5,7 mld zł, a łączna ilość wydanych zezwoleń wynosi 245.