ARP S.A. zaprasza do Radomia innowacyjne firmy

Data dodania: 2014-06-13
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zainwestuje w Radomiu 4 mln zł i wybuduje nowoczesną halę, w której działalność będą prowadzili przedsiębiorcy rozwijający innowacyjne technologie. Pierwsi zainteresowani już są. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zainwestuje w Radomiu 4 mln zł i wybuduje nowoczesną halę, w której działalność będą prowadzili przedsiębiorcy rozwijający innowacyjne technologie. Pierwsi zainteresowani już są. 

11 czerwca w radomskim biurze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej TSSE EURO-PARK WISŁOSAN (którą zarządza Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.) odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego dot. budowy hali produkcyjnej z przeznaczeniem na działalność firm oferujących innowacyjne produkty i usługi. Sygnatariuszami listu byli – Marek Indyk, dyrektor TSSE EURO-PARK WISŁOSAN oraz Tomasz Tarczyński, prezes Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii. 

Wartość inwestycji wynosi 4 mln zł. Hala zostanie oddana do użytku na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2015 r., ale już dziś prowadzone są rozmowy z Robocam, Mechatronix oraz Funduszem Inwestycyjnym Black Pearls, dotyczące wykorzystania powierzchni nowego budynku dla potrzeb rozwoju technologii druku 3D. Całość będzie zarządzana przez - należące do ARP S.A. - Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest obecna w Radomiu od 2001 r. Do dzisiaj wydaliśmy ponad 30 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy zainwestowali 570 mln zł oraz utworzyli ponad 1600 miejsc pracy. Zakłada się, że jedno miejsce pracy w strefie generuje cztery w otoczeniu okołostrefowym. Zatem w ciągu kilkunastu lat naszej aktywności w Radomiu powstało ich ok. 6000. Mamy szansę by zrobić jeszcze więcej. Od lipca zmieniają się zasady pomocy publicznej w Polsce. Nowe warunki będą dla Radomia i południowego Mazowsza korzystniejsze. Myślimy i rozmawiamy o rozszerzeniu strefy – powiedział wiceprezes ARP S.A. Marcin Zieliński.

Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja ma ogromny potencjał. Liczymy, że uda się nią zainteresować szczególnie firmy specjalizujące się w druku 3D. Jest to technologia, która ze względu na szerokie zastosowanie, może zrewolucjonizować przemysł – powiedział Tomasz Tarczyński, prezes Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii. 

W trakcie uroczystości wręczono także zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Radomskiej:

  • Global Cosmed S.A. – Zezwolenie nr 249/ARP S.A./2014 – produkcja wyrobów kosmetycznych i artykułów chemii gospodarczej
  • Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o. – Zezwolenie nr 250/ARP S.A./2014 – obróbka mechaniczna aluminium, stali i żeliwa oraz obróbka plastyczna blach

Przedsiębiorcy zamierzają zrealizować projekty inwestycyjne na kwotę 40,5 mln zl oraz utworzyć 60 nowych miejsc pracy.