ARP S.A. zakupiła 300 tysięcy koreańskich testów na koronawirusa

Data dodania: 2020-04-03
ARP S.A. dokonuje zakupu produktów medycznych i wyrobów leczniczych na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Działania ARP wpisują się w akcję wsparcia spółek skarbu państwa jednostek i instytucji służby zdrowia działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcję koordynuje i wspiera Ministerstwo Aktywów Państwowych.Pierwsza partia 150 tys. testów przyleciała na lotnisko Chopina z Seulu w czwartek 2 kwietnia, kolejne 150 tys. testów dostarczone zostanie w przyszłym tygodniu.

ARP S.A. dokonuje zakupu produktów medycznych i wyrobów leczniczych na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Działania ARP wpisują się w akcję wsparcia spółek skarbu państwa jednostek i instytucji służby zdrowia działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcję koordynuje i wspiera Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Pierwsza partia 150 tys. testów przyleciała na lotnisko Chopina z Seulu w czwartek 2 kwietnia, kolejne 150 tys. testów dostarczone zostanie w przyszłym tygodniu.

Do tej pory Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła i sprowadziła z Chin środki ochrony indywidualnej warte prawie 11 mln zł, wśród zakupionych i dostarczanych do Polski materiałów znalazły się: ponad 2,7 mln maseczek, ponad 140 tys. kombinezonów oraz 10 tys. gogli i ponad 416 tys. rękawic.