ARP S.A. przeznacza 3 mln zł na walkę z koronawirusem

Data dodania: 2020-03-20
Działania Fundacji ARP wpisują się w akcję wsparcia przez spółki Skarbu Państwa jednostek i instytucji służby zdrowia działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcję koordynuje i wspiera Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Działania Fundacji ARP wpisują się w akcję wsparcia przez spółki Skarbu Państwa jednostek i instytucji służby zdrowia działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcję koordynuje i wspiera Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Ponad 2,25 mln złotych trafi  do czterech szpitali - dwóch z województwa podlaskiego: Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz Szpitala MSWiA w Białymstoku i po jednym z województwa lubuskiego i wielkopolskiego: Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. ,

W związku z aktualnymi decyzjami władz państwowych w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Fundacja ARP skupi się na pomocy instytucjom zajmującym się zapobieganiem chorobie i leczeniem ludzi – mówi Agnieszka Wasilewska, prezes Fundacji ARP.

Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. już kilka dni temu przyjął uchwałę o podjęciu wszelkich działań zgodnych ze strategią Rządu związaną z przeciwdziałaniem i ograniczaniem skutków, stanu zagrożenia epidemiologicznego, szczególnie w trybie art. 6 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Spółki Skarbu Państwa mają obowiązek realizować cele społeczne. Akcja Fundacji ARP mająca na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa to kolejne działanie Grupy Kapitałowej ARP wspierające rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Dla przykładu spółka z naszej grupy kapitałowej Opakomet S.A. już dostarcza produkty niezbędne do wzmocnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Ponadto ARP S.A. weźmie aktywny udział w realizacji działań przewidzianych w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wesprze między innymi branżę transportową oferując na korzystnych warunkach leasing operacyjny z 12-miesięczną karencją w spłacie oraz pożyczki obrotowe – wskazuje Cezariusz Lesisz, prezes zarządu ARP S.A.

Fundacja ARP rozpoczyna też zbiórkę pieniędzy w ramach Grupy Kapitałowej ARP z przeznaczeniem na zakup środków ochrony sanitarnej.

Środki uzyskane ze zbiórki przeprowadzonej w spółkach Grupy Kapitałowej ARP zostaną przekazane m.in. na wsparcie szpitali, domów dziecka i domów seniora – wyjaśnia Agnieszka Wasilewska.

W naszej grupie kapitałowej jest ponad 60 spółek. Poprosimy wszystkie te spółki o bardzo mocne wsparcie działań Fundacji – dodaje Cezariusz Lesisz.

Na potrzeby organizacji zbiórki dla spółek grupy kapitałowej ARP S.A. utworzone zostało subkonto do rachunku bankowego Fundacji o numerze:

82 1130 1017 0020 1531 5920 0002

Przelewy należy opatrzyć dopiskiem: wpłata/darowizna na walkę z koronawirusem/wirusem SARS-CoV-2.