ARP S.A.: producent drzwi otwiera fabrykę w Radomiu

Data dodania: 2018-12-20
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała zezwolenie firmie Erkado Radom Sp. z o.o. s. k. na prowadzenie działalności gospodarczej na radomskich Wośnikach. Firma zainwestuje 31 mln zł i na pierwszym etapie zatrudni 40 osób. Projekt będzie realizowany na działce Wośniki, odkupionej od Miasta Radomia na początku grudnia br.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała zezwolenie firmie Erkado Radom Sp. z o.o. s. k. na prowadzenie działalności gospodarczej na radomskich Wośnikach. Firma zainwestuje 31 mln zł i na pierwszym etapie zatrudni 40 osób. Projekt będzie realizowany na działce Wośniki, odkupionej od Miasta Radomia na początku grudnia br.

- Podstrefa Radom to 34 firmy, które prowadzą działalność gospodarczą na terenach TSSE EURO-PARK WISŁOSAN i zainwestowały dotychczas prawie miliard złotych. Zatrudnienie w nich znalazło 2800 osób. Teraz do tego grona dołącza Erkado, jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów stolarki drzwiowej w naszym kraju. To firma nie tylko z ogromnym potencjałem, ale także z tradycjami i rodzinną kulturą pracy, kontynuowaną przez trzy pokolenia. Cieszę się, że wspólnie z samorządem potrafimy tworzyć  dobry klimat dla przedsiębiorców. Inwestycja Erkado pokazuje, że nasza współpraca przynosi dobre efekty i jest, mam nadzieję, zwiastunem kolejnych wspólnych sukcesów – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A.

Spotkanie poświęcone inwestycji odbyło się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, z udziałem prezydenta Radosława Witkowskiego.

- Bardzo się cieszę z planowanej inwestycji. Decyzja firmy Erkado o ulokowaniu swojego zakładu w naszym mieście jest potwierdzeniem, że Radom to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla dużych biznesowych przedsięwzięć. Zwracam też uwagę na bardzo dobrą współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu, dzięki której możemy dziś mówić o dużej inwestycji i wielu nowych miejscach pracy. Deklarujemy oczywiście dalszą otwartość na współpracę z inwestorem. Jednocześnie zapraszamy do Radomia kolejne firmy, którym będziemy oferować tereny w obrębie Wólki Klwateckiej, gdzie chcemy stworzyć kolejną dzielnicę przemysłową – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Erkado, producent skrzydeł drzwiowych i ościeżnic, otworzy nowy zakład produkcyjny w 2022 roku na radomskich Wośnikach. Będzie on zlokalizowany na działce o powierzchni blisko 3 ha. Spółka zainwestuje 31 mln zł i w pierwszej fazie zatrudni 40 osób, prognozowany wzrost zatrudnienia na kolejnych etapach będzie jednak kilkakrotnie większy.

- Inwestycja  w Radomiu jest wielką szansą do dalszego rozwoju całej grupy Erkado. Decyzja o realizacji inwestycji w Radomiu została podjęta na podstawie korzystnej lokalizacji miasta na mapie Polski oraz rynkowi pracy, na którym są dostępni wykwalifikowani specjaliści. Dzięki tej inwestycji firma Erkado zwiększy swój potencjał produkcyjny co przełoży się na wzrost udziału w rynku zarówno w Polsce jak i na świecie a także zapewni dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców Radomia i okolic. Mam nadzieję, że marka Erkado w Radomiu dołączy do grona pracodawców przyciągających najlepszych absolwentów i specjalistów – mówi Zbigniew Kozłowski, prezes Erkado.

Radomska podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN działa od 2001 roku. Obejmuje tereny: Wośnik, Wólki Klwateckiej, Gołębiowa, Ożarowa Mazowieckiego, Poniatowej, Pionek, Wyszkowa. Przedsiębiorcy mogą w niej ubiegać o ulgę w podatku dochodowym oraz o dofinansowanie do nakładów inwestycyjnych w wysokości 35 procent dla dużych przedsiębiorstw, 45 procent dla średnich przedsiębiorstw i 55 procent dla małych przedsiębiorstw.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to strategiczny operator inwestycyjny i finansowy na gospodarczym rynku Radomia. We współpracy z lokalnym samorządem wspiera rozwój gospodarczy regionu radomskiego m.in. poprzez Program Fabryka. Przebudowuje Fabrykę Broni „Łucznik”, która w 2021 roku stanie się nowoczesnym centrum usług biznesowych. Jednocześnie na terenach TSSE w Wośnikach ARP S.A. buduje nowoczesną halę przemysłowo – magazynową o łącznej powierzchni 11,5 tysiąca m2. Zostanie ona oddana do użytku w 2019 roku.