ARP S.A. : jest nowy wykonawca na Wośnikach

Data dodania: 2019-06-05
ARP S.A. w trybie przyspieszonym wybrała nowego wykonawcę na budowę hali na radomskich Wośnikach. Pracami zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud Sp. z o.o. z Radomia.

ARP S.A. w trybie przyspieszonym wybrała nowego wykonawcę na budowę hali na radomskich Wośnikach. Pracami zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud Sp. z o.o. z Radomia.

24 maja br. została podpisana umowa z nowym wykonawcą hali na radomskich Wośnikach. Z końcem maja teren został przekazany firmie Łucz-Bud. Obecnie są tam prowadzone prace związane z przygotowaniem placu budowy (powstają drogi techniczne, teren jest porządkowany, wykonawca przygotowuje niezbędny sprzęt - zaplecze budowy, szalunki, sprzęt ciężki). Równolegle Łucz-Bud prowadzi badania geologiczne gruntu oraz pomiary geodezyjne celem oceny prac wykonanych jak również zaplanowania dalszych.

- Hala na Wośnikach to ważna inwestycja dla przedsiębiorców w regionie. Jest też istotnym elementem, realizowanego przez nas planu dla Radomiu. Dlatego chcemy jak najszybciej wznowić budowę, żeby zminimalizować powstałe opóźnienia. Przygotowaliśmy postępowanie i wyłoniliśmy wykonawcę, który od początku czerwca jest na placu budowy. Jestem przekonany, że dzięki determinacji uda nam się skończyć ten projekt zgodnie z harmonogramem, a radomscy przedsiębiorcy już na początku przyszłego roku będą mogli korzystać z nowej przestrzeni – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Pierwsze prace budowlane, związane ze wznoszeniem budynku biurowo-socjalnego dla segmentu A ruszą 10 czerwca br., będzie to szalowanie wieńca nad parterem, schodów i przygotowania do montażu stropu. Wykonawca będzie kontynuował prace fundamentowe segmentu B i C (rozpoczęte przez poprzednią firmę).

Zakończenie głównych prac budowlanych jest zaplanowane na koniec października 2019 r. W listopadzie i grudniu 2019 r. przewidziane są z kolei prace wykończeniowe, montaż i uruchomienie instalacji wewnętrznych oraz zewnętrzne prace związane z zagospodarowaniem terenu. Oddanie hali do użytkowania zgodnie z planem nastąpi w lutym 2020 r.

Hala powstaje przy ulicy Kieleckiej w Radomiu, będzie miała 10 m wysokości, a jej powierzchnia wyniesie 11,2 tys. m2. Plany zakładają utworzenie trzech niezależnych segmentów z oddzielnym zapleczem sanitarnymi i biurowymi dla każdego. Dzięki takiemu podziałowi możliwe będzie samodzielne zagospodarowanie każdej z wydzielonych części, co pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do zróżnicowanych oczekiwań przedsiębiorców (największy segment pomieści 100 pracowników, dwa pozostałe po 50). Do dyspozycji wynajmujących będzie także parking na 250 miejsc. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł.

Celem projektu ARP dla Radomia jest, zgodnie z zapowiedziami, wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu i stworzenie inwestorom dobrych warunków rozwoju dzięki dostępowi do uzbrojonych terenów i obiektów produkcyjnych. Rejon inwestycyjny podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, niemal ¾ ze 128 ha jest już zagospodarowane, do dyspozycji inwestorów jest jeszcze 34 ha.

Na terenie podstrefy Radom wchodzącej w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN działa obecnie ponad 40 przedsiębiorców, którzy zapewniają miejsca pracy dla ok. 4,5 tys. osób. Do tej pory zainwestowali oni niemal 800 mln zł. Do największych przedsiębiorstw działających w ramach podstrefy należą: Zbyszko Company S.A., Toho Poland Sp. z o.o., Techmatik S.A., Trend Glass Sp. z o.o. oraz Fabryka Broni „Łucznik”.