ARP S.A. i PFR Nieruchomości łączą siły

Data dodania: 2019-07-30
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała porozumienie z PFR Nieruchomości. Jego celem jest zagospodarowanie dostępnych w ARP S.A. aktywów w ramach programu „Mieszkanie+”.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała porozumienie z PFR Nieruchomości. Jego celem jest zagospodarowanie dostępnych w ARP S.A. aktywów w ramach programu „Mieszkanie+”.

Podpisane porozumienie jest efektem zmiany przepisów o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Zgodnie z rozporządzeniem z 17 lipca br. pod nadzór właścicielski ARP S.A. weszło 98 spółek z udziałem skarbu państwa. Dla zapewnienia optymalnego zagospodarowania zasobów tych spółek ARP S.A. utworzyła program  „Efektywność+”. Kolejnym krokiem jest podpisane właśnie porozumienie z PFR Nieruchomości, które pozwoli na efektywne zagospodarowanie tego majątku.

- W Agencji Rozwoju Przemysłu realizujemy ważne gospodarczo i społecznie zadania. Zarządzamy portfelem kapitałowym, dzięki inwestorom w naszych strefach ekonomicznych zapewniamy tworzenie nowych miejsc pracy, a także udostępniamy środki na finansowanie inwestycji i rozwój firm. Podpisując porozumienie z PFR Nieruchomości, idziemy o krok dalej w aktywnym nadzorze właścicielskim. Nasza współpraca nie tylko przyczyni się do rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce, ale także pozwoli efektywnie zagospodarować majątek powierzonych nam spółek – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem ARP S.A. w ramach współpracy będzie identyfikować nieruchomości dostępne w zasobach spółek objętych programem „Efektywność+”, poszukując możliwości zagospodarowania tych aktywów  przy realizacji projektów inwestycyjnych PFR Nieruchomości. Chodzi o przedsięwzięcia budownictwa mieszkaniowego i wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą zgodnie z założeniami programu „Mieszkanie+”.

- Porozumienie podpisane z Agencją Rozwoju Przemysłu daje nam dostęp do gruntów Skarbu Państwa, które obecnie nie są wykorzystywane, a mogą zostać wykorzystane na potrzeby budownictwa mieszkaniowego. To porozumienie jest także dowodem na dobrą współpracę spółek należących do Polskiego Funduszu Rozwoju. Cieszy mnie, że ARP wesprze nas w realizacji tak ważnego społecznie programu jakim jest Mieszkanie Plus. Liczę na to, że wspólnymi siłami przyczynimy się do realizacji strategii grupy PFR, której przyświeca idea rozwoju – mówi Mirosław Barszcz prezes PFR Nieruchomości.

PFRN zobowiązało się z kolei do przekazywania ARP S.A. informacji o możliwościach inwestycyjnych w ramach programu „Mieszkanie+”. To właśnie rozwój tego programu jest jednym z celów, jakie stawia przed sobą PFR Nieruchomości, spółka której misją jest zwiększanie dostępności mieszkań na wynajem.