Polskie gazownictwo czeka na innowacyjne rozwiązania

Data dodania: 2016-09-05
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo po raz drugi organizują Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów. Celem  najnowszej edycji jest pozyskanie  innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadać technologicznym i biznesowym potrzebom PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Na zgłoszenia spółki czekają do 16 września 2016 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo po raz drugi organizują Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów. Celem  najnowszej edycji jest pozyskanie  innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadać technologicznym i biznesowym potrzebom PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Na zgłoszenia spółki czekają do 16 września 2016 r.

Dwanaście firm, które zaproponują rozwiązania najlepiej odpowiadające wyzwaniom technologicznym i biznesowym PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., zostanie zaproszonych na warsztaty w siedzibie PGNiG, by zaprezentować swoje pomysły.

Wspieranie rozwoju innowacji to jeden z naszych strategicznych celów. Aby działania były efektywne konieczna jest współpraca różnych środowisk biznesowych. Dobrym przykładem są, zainicjowane przez ARP kilka miesięcy temu, Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów. W ich drugiej edycji rolą ARP jest wyszukanie, a następnie pozyskanie firm, które są gotowe zaoferować swoje rozwiązania dla PGNiG Obrót Detaliczny – podkreśla  Michał Szaniawski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysł S.A.Zależy nam na skojarzeniu jak największej liczby małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów z dużymi firmami. Te pierwsze mają do zrealizowania ważne zadanie: wypracowanie technologii, które w przyszłości mogą zostać komercyjnie wykorzystane przez duże spółki Skarbu Państwa. Cieszymy się, że wspólnie z PGNiG i Izbą Gospodarczą Gazownictwa możemy wspierać sektor prywatny, a przez to działać na rzecz polskiej gospodarki – dodał wiceprezes ARP S.A.

Ważnym kryterium wyłonienia finalistów będzie ocena możliwości komercyjnego wdrożenia zaproponowanego pomysłu do działalności spółki. Nabór kierowany jest do start-upów oraz przedstawicieli segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę, na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej.

To znaczy, że projekt musi być gotowy do demonstracji w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny i do późniejszego komercyjnego wdrożenia. Dopiero na tej podstawie nasi eksperci będą decydować, które z proponowanych produktów i usług można wdrożyć w spółcezaznaczył Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju.Środowisko sektora małych przedsiębiorstw bardzo pozytywnie odebrało naszą nową formę komunikacji i dialogu biznesowego w obszarze innowacji. Kontynuujemy tę formułę dla kolejnych spółek z naszej grupy kapitałowejdodał wiceprezes PGNiG SA.

Podczas pierwszej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zgłosili prawie 100 innowacyjnych pomysłów dla innej spółki z Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – PGNiG TERMIKA. 12 z nich eksperci PGNiG i autorzy projektów analizowali na spotkaniu warsztatowym. Do przygotowania pilotażu i ewentualnego wdrożenia wybrano trzy pomysły.  

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. poszukuje rozwiązań odpowiadających na wyzwania technologiczne i biznesowe spółki związane z poniższymi obszarami:

1. Rozwój kompleksowej i konkurencyjnej oferty dla domu i dla biznesu w zakresie dostarczania usług sieciowych;

2. Rozwój elektronicznych i automatycznych kanałów obsługi klienta;

3. Systemy informatyczne;

4. Efektywność Energetyczna jako produkt;

5. Technologie wykorzystywane do pomiarów i rozliczeń pomiędzy spółkami obrót - przesył;

6. Współpraca z partnerami strategicznymi (m. in. usługi dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.);

7. Nowe rozwiązania w obszarze technologii CNG i LNG.

Zgłaszanie propozycji rozwiązań odbywa się za pomocą Platformy Transferu Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. pod adresem www.ptt.arp.pl/Warsztaty