ARP na Gamescom 2018!

Data dodania: 2018-08-23
ARP Games prezentuje cztery nowe tytuły na Gamescom w Kolonii. To jedne z największych targów gier komputerowych na świecie. Na polskim stoisku można przetestować najnowsze projekty powstające w ramach programu akceleracyjnego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

ARP Games prezentuje cztery nowe tytuły na Gamescom w Kolonii. To jedne z największych targów gier komputerowych na świecie. Na polskim stoisku można przetestować najnowsze projekty powstające w ramach programu akceleracyjnego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Targi Gamescom to doroczne wielkie święto fanów komputerowych rozgrywek. Do Kolonii zjeżdżają prawdziwe tłumy by zobaczyć nowości, zagrać w gry wchodzące na rynek i kupić wyjątkowe gadżety. Przez ponad tydzień nie tylko gracze, lecz także biznesmeni, developerzy, wydawcy i artyści mają okazję do spotkania.

Agencja Rozwoju Przemysłu dostrzegła dobrą koniunkturę na rynku gamingowym i stara się sukcesywnie ją wykorzystywać. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu zarówno merytorycznemu, jak i finansowemu ARP wielu młodych twórców może rozwijać swoje umiejętności i wychodzić na rynek z nowymi projektami. Dotychczas na start-upy z branży gier wideo ARP Games sp. z o.o. wydało ponad pół miliona złotych. Do fazy inwestycyjnej przeszło do tej pory 7 projektów gier.

Polskie stoisko

Polskie stoisko znajduje się w przestrzeni biznesowej i zajmuje ponad 160 m kw. To właśnie na nim prezentowane są m.in. gry powstające w ramach programu akceleracyjnego ARP Games. Do Kolonii pojechały projekty z trzeciej edycji programu:

- „Alibabe” zespołu Gspot,

- „White peony” zespołu Pillow Talk,

- „In and Out” zespołu Underdogz,

- „The Way Back” zespołu Alrauna.

Targi Gamescom to okazja do przetestowania gier oraz zaprezentowania ich zainteresowanym wydawcom.  Zespoły ARP Games będą prezentować swoje gry do końca tygodnia.

Premiery i nowe tytuły

Polskich akcentów na niemieckich targach nie brakuje. Obok małych projektów, są tu też takie firmy jak CD Projekt i Techland. W strefie biznesowej odbywają się zamknięte pokazy takich gier powstających w Polsce jak „Cyberpunk 2077”, „Frostpunk”, czy też „Dying Light 2”, „World War 3”. W Polsce funkcjonuje już ponad 300 firm tworzących gry wideo. Część z nich jest notowana na giełdzie. CD Projekt na warszawskim parkiecie jest już wyceniany na 20 mld zł.

Strefa biznesowa podczas Gamescom będzie otwarta do 23 sierpnia, natomiast targi dla osób prywatnych zakończą się 25 sierpnia. Partnerami polskiego stoiska są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., ARP Games, Instytut Polski w Dusseldorfie oraz Fundacja Indie Games Polska.