ARP: Mirbud wykonawcą hali w Stalowej Woli

Data dodania: 2018-11-13
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wybrała wykonawcę na budowę hali w Stalowej Woli. Najlepszą ofertę złożył Mirbud S.A. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wybrała wykonawcę na budowę hali w Stalowej Woli. Najlepszą ofertę złożył Mirbud S.A. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.

W powstającym obiekcie blisko 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Na działce przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli (3,4 ha), oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi.

- Agencja Rozwoju Przemysłu od ponad dwudziestu lat zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi, w ramach których funkcjonuje kilkadziesiąt podstref. Naszym zadaniem jest nie tylko wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, ale także rozwój regionów. A to jest możliwe dzięki dobrej współpracy z przedsiębiorcami i samorządem. Efektem tej współpracy będzie nowoczesny obiekt produkcyjny, który powstanie w Stalowej Woli. Tereny inwestycyjne tego miasta należą do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, a ich przemysłowe tradycje wywodzą się jeszcze z czasów Centralnego Okręgu Przemysłowego. Cieszę się, że możemy je dzisiaj z sukcesem kontynuować, tworząc odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Hala jest zoptymalizowana dla potrzeb średniej wielkości firm produkcyjnych, które mogą stać się największym beneficjentem nowej ustawy o wspieraniu inwestycji – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A.

Zakończenie prac budowlano-wykończeniowych planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność przy ulicy Kasprzyckiego od 2020 roku. Wykonawcą generalnym budowy jest firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Obiekt będzie realizować w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Spółka złożyła najlepszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez ARP S.A.

- Jestem przekonany, że nasze trzydziestoletnie doświadczenie, ponad 500 zrealizowanych projektów budowlanych oraz wysoko wykwalifikowana kadra techniczna wniosą do tego projektu najwyższą jakość i wiele innowacyjnych rozwiązań. Mam również nadzieję, że ta inwestycja będzie początkiem owocnej współpracy, a Agencja Rozwoju Przemysłu dołączy do licznego grona naszych stałych partnerów biznesowychmówi Jerzy Mirgos, Prezes Zarządu MIRBUD S.A.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy działający na zezwoleniach wydanych przez ARP S.A. ponieśli tu nakłady inwestycyjne w wysokości ponad miliarda złotych, przy łącznym zatrudnieniu sięgającym prawie 6 tysięcy osób. W październiku br. ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Projekt rozpoczął się w Radomiu. Porozumienia podpisano także w Mielcu, Zamościu i Tarnobrzegu.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udoskonala i opracowuje nowe mechanizmy wsparcia rozwoju przedsiębiorstw w ramach zarządzanych stref, tj. Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Chcąc ułatwić przedsiębiorcom decyzję o wyborze miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w ramach SSE, uruchomiła stronę internetową www.strefainwestycji.arp.pl. Tym samym ARP S.A. realizuje założenia rządowego projektu Polska Strefa Inwestycji. Na stronie www.strefainwestycji.arp.pl przedsiębiorcy znajdą prosty mechanizm weryfikacji ich możliwości inwestycyjnych. Mogą wybrać interesujący ich obszar i przy pomocy „kwalifikatora” dowiedzieć się o m.in. o wysokości przysługujących im ulg podatkowych oraz wielkości wkładu własnego w inwestycję. Strona pozwala także zdobyć kompleksowe informacje o pozostałych usługach dla biznesu dostępnych w ARP S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: powstałą w 1995 roku SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Przez 23 lata istnienia specjalnych stref ekonomicznych ARP S.A. wydała w nich łącznie niemal 850 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego ok. 3/4 dla polskich firm. Zezwolenia te przełożyły się na ponad 20 mld zł zobowiązań inwestycyjnych i utworzenie ok. 65 tys. miejsc pracy. Do 2026 roku nowy model Polskiej Strefy Inwestycji będzie działał równolegle z dotychczasowymi Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.