ARP Leasing i ARP E-Vehicles zaoferują e-busa wraz z finansowaniem leasingu

Data dodania: 2021-02-17
17 lutego br. spółki z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - ARP E-Vehicles oraz ARP Leasing - zawarły porozumienie o wspólnej ofercie. W pełni elektryczny autobus produkowany przez ARP E-Vehicles będzie dostępny w programie elastycznego finansowania jego zakupu poprzez leasing operacyjny oferowany przez ARP Leasing.

17 lutego br. spółki z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - ARP E-Vehicles oraz ARP Leasing - zawarły porozumienie o wspólnej ofercie. W pełni elektryczny autobus produkowany przez ARP E-Vehicles będzie dostępny w programie elastycznego finansowania jego zakupu poprzez leasing operacyjny oferowany przez ARP Leasing.

Zawarte porozumienie daje możliwość nabycia elektrycznego środka transportu wraz z jego finansowaniem. Ma ułatwić sfinansowanie takiego przedsięwzięcia beneficjentom drugiej fazy programu „Zielony transport publiczny”, która zapowiadana jest na jesień tego roku. Beneficjentami programu są organizatorzy i operatorzy publicznego transportu zbiorowego, którzy planują m.in. wymianę używanych obecnie autobusów na nowe, ekologiczne środki transportu publicznego.

Klienci zainteresowani zakupem lub leasingiem elektrycznych autobusów od ARP E-Vehicles będę mogli od razu zapoznać się z warunkami sfinansowania takiego zakupu leasingiem oferowanym przez ARP Leasing.

Niedawna konferencja „Autobus elektryczny w każdej gminie”, organizowana przez ARP i ARP E-Vehicles, potwierdziła  bardzo duże zainteresowanie polskich samorządów tematyką zeroemisyjnego transportu publicznego. Wprowadzony na przełomie roku przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program "Zielony transport publiczny" wspierający rozwój elektromobilności zainteresował i przyciągnął ogromną rzeszę wnioskujących do tego stopnia, że już po kilku tygodniach zakończył nabór. Liczba złożonych wniosków szybko wyczerpała pulę środków przeznaczonych na ten cel w ramach fazy pierwszej w wyniku  której w naborze programu wpłynęły wnioski o wsparcie zakupu 431 autobusów zeroemisyjnych, w tym 102 pojazdów z napędem wodorowym.

Podczas konferencji ARP E-Vehicles przedstawiła samorządom ofertę elektrycznego autobusu. Zeroemisyjny, lekki, zwrotny, łatwy w prowadzeniu i niskopodłogowy jest odpowiedzią na potrzeby organizatorów i operatorów publicznego transportu zbiorowego. Produkt odpowiada zwłaszcza na zapotrzebowanie samorządów, które obsługują transport miejski i podmiejski.

- Organizowana na początku roku, przez ARP konferencja poświęcona elektromobilności w transporcie publicznym pokazała jak dużym zainteresowaniem wśród samorządowców cieszy się temat przejścia z tradycyjnych autobusów miejskich, napędzanych olejem napędowym, na pojazdy elektryczne, zeroemisyjne. Poprzez niedawny zakup projektu polskiego elektrycznego autobusu miejskiego, działalność Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. wpisuje się w światowe trendy zmierzająca do redukcji emisji CO2 jak i pozostałych szkodliwych substancji produkowanych przez tradycyjny transport. Cieszymy się bardzo, że inwestycja w pierwszy polski autobus elektryczny, z bateriami w podłodze, opłaciła się i teraz ruszamy w Polskę z promocją pierwszego w pełni polskiego E-Busa spod marki ARP E-Vehicles. Dziś, wykorzystując efekt synergii spółek Grupy ARP, możemy zaprezentować kompleksową ofertę polskiego E-Busa, połączoną z możliwością sfinansowania jego zakupu ofertą leasingową spółki ARP Leasing – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

- Grupa ARP dostrzega olbrzymie zainteresowanie i potrzeby samorządów oraz operatorów publicznego transportu zbiorowego wymianą środków transportu o napędach konwencjonalnych na pojazdy zeroemisyjne. Doskonale uwidocznił to Program Zielony Transport Publiczny, w ramach którego aplikacje samorządów i spółek operatorskich wypełniły alokację środków w wysokości 1,3 mld złotych w niespełna dwa tygodnie. Program Zielony Transport Publiczny przewiduje możliwość dofinansowania zarówno na zakup, jak i leasing pojazdów zeroemisyjnych. Dlatego też, już dziś przygotowując się do drugiej edycji programu ARP E-Vehicles oraz ARP Leasing zdecydowały się na przygotowanie unikatowej na polskim rynku wspólnej oferty produktowej w postaci pełnego pakietu: autobusu wraz z jego finansowaniem – dodaje Mariusz Wdowczyk, prezes ARP E-Vehicles.

- Jak pokazują ostatnie badania rynku w Polsce, wśród przedsiębiorców reprezentujących MŚP, najpopularniejszym źródłem finasowania inwestycji w firmie jest leasing. Jeśli do tego trendu  dodamy troskę polskich samorządów o ekologię  i czysty transport publiczny to wspólna oferta ARP Leasing i ARP E-Vehicles wydaje się być idealną odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku. Poprzez podpisane dziś porozumienie, chcemy być przygotowani do  jesiennego naboru wniosków do programu NFOŚiGW „Zielony Transport Publiczny” i dlatego łączymy siły. Dzięki podpisanemu porozumieniu, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich samorządów jak i przedsiębiorców, przedstawiając kompleksową ofertę nowoczesnego, w pełni polskiego elektrycznego autobusu połączoną z możliwością jego zakupu poprzez leasing – konkluduje Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing.