ARP Leasing i Alior leasing wesprą branżę transportu

Data dodania: 2021-01-14
ARP Leasing, spółka z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., już po raz czwarty poszerza grono partnerów biznesowych, dla wsparcia finansowego Przedsiębiorców z branży transportowo – autokarowej, którzy w wyniku trwającego lockdownu gospodarki notują problemy z płynnością finansową.

ARP Leasing, spółka z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., już po raz czwarty poszerza grono partnerów biznesowych, dla wsparcia finansowego Przedsiębiorców z branży transportowo – autokarowej, którzy w wyniku trwającego lockdownu gospodarki notują problemy z płynnością finansową.

13 stycznia 2021 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy ARP Leasing a Alior Leasing - jednym z istotnych uczestników branży leasingowej w Polsce. Porozumienie zakłada współpracę przy refinansowaniu przez ARP Leasing umów leasingowych połączonym z 12-to miesięczną karencją w spłacie rat. Alior Leasing jest kolejnym ogólnopolskim Partnerem Spółki, z którym nawiązano współpracę w tym zakresie. Klienci Alior Leasing, dotknięci negatywnymi skutkami finansowymi pandemii Covid – 19 mogą ubiegać się o wsparcie finansowe oferowane przez ARP Leasing w ramach Tarczy Antykryzysowej.

- Agencja Rozwoju Przemysłu od początku trwania wiosennego lockdown’u, oferuje polskim przedsiębiorcom pakiet rozwiązań w ramach Programu Tarczy Antykryzysowej. Jednym z istotnych elementów rozwiązań przygotowanych przez rząd, jest refinansowanie umów leasingu dla sektora transportu ciężarowego i autokarowego oferowanego przez ARP Leasing – Spółkę z Grupy ARP. Obserwowana przez nas skala potrzeb wsparcia płynności przedsiębiorców, korzystających z finansowania leasingiem środków transportu w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych powoduje, iż nieustająco podejmujemy działania zwiększające możliwość skorzystania z tego instrumentu w ramach ARPTarczy. Cieszy mnie bardzo kolejne Porozumienie zawarte dziś z Alior Leasing. Jestem przekonany, że nasza współpraca pozwoli na dalsze rozszerzenie skali dostępności tego instrumentu - ocenia Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

- Porozumienie zawarte z Alior Leasing jest kolejną umową o współpracy, po Millennium Leasing, PKO Leasing i Pekao Leasing. Cieszę się na tak pozytywny odzew komercyjnego środowiska leasingowego, na zaproszenie do współpracy, mającej na celu wsparcie polskich przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu, będziemy mogli dotrzeć z ofertą Tarczy Antykryzysowej do jeszcze szerszego grona polskich firm z branży transportowo - autokarowej. Trwająca już wiele miesięcy, trudna sytuacja gospodarcza wymaga wychodzenia poza przyjęte schematy i nieustannego poszukiwania rozwiązań, które pomogą polskim przedsiębiorcom przetrwać finansowo najbliższe miesiące. Zawarte przez ARP Leasing i Alior Leasing porozumienie zakłada spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowana dotychczasowych umów dla przedsiębiorców, będących w przejściowych kłopotach związanych z koniecznością utrzymania płynności finansowej – mówi Wojciech Miedziński, Prezes ARP Leasing.

- Pandemia koronawirusa stanowi duże wyzwanie dla polskiej gospodarki. Jesteśmy tego świadomi, dlatego w tych trudnych czasach spółka Alior Leasing, w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, wprowadziła liczne rozwiązania, ułatwiające dalsze, bezpieczne prowadzenie działalności. Porozumienie podpisane z ARP Leasing, to kolejne działanie, które zgodnie z wypracowanymi rozwiązaniami w przyszłości umożliwi naszym klientom skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych. Cieszymy się, że łącząc siły z ARP Leasing z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, możemy wspólnie wspierać polskich przedsiębiorców i ich biznesy – podkreśla Seweryn Kowalczyk, Prezes Alior Leasing.