ARP Business Mixer wspiera synergię w spółkach Skarbu Państwa

Data dodania: 2018-01-26
ARP Business  Mixer to cykl warsztatów, podczas których przedstawiciele spółek Skarbu Państwa prezentują działalność swoich firm i przedstawiają możliwe obszary współpracy. W dniach 25-26 stycznia w Baranowie Sandomierskim odbyło się pierwsze spotkanie planowanego cyklu. Inicjatorem warsztatów jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

ARP Business  Mixer to cykl warsztatów, podczas których przedstawiciele spółek Skarbu Państwa prezentują działalność swoich firm i przedstawiają możliwe obszary współpracy. W dniach 25-26 stycznia w Baranowie Sandomierskim odbyło się pierwsze spotkanie planowanego cyklu. Inicjatorem warsztatów jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Skoordynowana i spójna realizacja misji publicznej jest celem wszystkich uczestników warsztatów. W trakcie dwudniowego spotkania,  dzięki wspólnym rozmowom i licznym prezentacjom w formule speed dating przedstawiciele wielu instytucji mieli okazję zapoznać się ze specyfiką prowadzonych działalności oraz wykorzystać tę wiedzę w przyszłych, wspólnych projektach. - Wymiana doświadczeń jest bardzo ważna  w perspektywie możliwej współpracy. Szczególnie cenne jest rozmawianie o tym, co warto poprawić.  Celem prowadzonych dyskusji jest  przełamywanie takich barier. Wszyscy mamy określone zasoby, narzędzia czy możliwości. Dlatego warto się nimi dzielić i wzajemnie wspierać. Wyszukiwanie takich pól synergii pozwoli nawiązać efektywniejsze formy działania i z pewnością przełoży się na osiąganie większych sukcesów – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Kluczową rolę spółek Skarbu Państwa w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślił Marcin Izdebski, wicedyrektor Departamentu Skarbu Państwa z Kancelarii Prezesa Rady Minstrów.

W spotkaniu w Baranowie Sandomierskim wzięli udział przedstawiciele blisko 20 spółek z branży motoryzacyjnej, chemicznej, transportowej czy przemysłowej. Na ten rok są zaplanowane jeszcze 3 cykle spotkań w ramach ARP Business Mixer.