Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wspiera Ukrainę

Data dodania: 2022-10-24

Od początku wojny na Ukrainie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wspiera poszkodowanych w wyniku działań zbrojnych. Do akcji niesienia pomocy włączyły się również spółki należące do grupy ARP S.A. oraz Fundacja ARP, która zapewniła wsparcie humanitarne.

Pomoc obejmowała szeroki wachlarz działań, od zapewnienia podstawowych produktów spożywczych i artykułów higienicznych po przewóz uchodźców. W pomoc włączyły się również spółki działające na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Przykładowo, w ciągu trzech dni – od 28 lutego do 2 marca w ramach darowizn od firm działających na terenie SSE zebrano łącznie 2 175 000 zł.

ARP S.A. pomogła nie tylko materialnie – zorganizowany został także pierwszy punkt kontaktowy dla ukraińskich przedsiębiorców rozważających przeniesienie swojego biznesu do Polski. Informacja o inicjatywach pomocowych w naszym kraju, w które zaangażowała się ARP oraz spółki z Grupy ARP, znalazła się w raporcie przygotowanym przez UN Global Compact Network Poland. Został on zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ 21 września 2022 roku.

Szczegóły działań ARP S.A. znajdują się w raporcie zamieszczonym w linku poniżej:

Raport „United Business for Ukraine”