1500 absolwentów zawalczy o staże w spółkach Skarbu Państwa

Data dodania: 2015-04-02
Zakończył się pierwszy etap konkursu na płatny staż. W drugim absolwenci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne do spółek.

Zakończył się pierwszy etap konkursu na płatny staż. W drugim absolwenci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne do spółek.

Spotkania będą się odbywały w okresie od 7 do 30 kwietnia 2015 r. Finalne wyniki konkursu zostaną przedstawione w maju, a w czerwcu rozpoczną się pierwsze staże.

Do pierwszego etapu konkursu „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!" zgłosiło się 1515 absolwentów, którzy obronili prace dyplomowe w 2014 r.

Osoby, które otrzymały największą liczbę punktów w elektronicznej ankiecie oceniającej predyspozycje do pracy, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu i zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne w spółkach: Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa ENEA, Energa, Grupa Kapitałowa Grupa Azoty, Grupa Lotos, KGHM Polska Miedź, Krajowa Spółka Cukrowa, PERN „Przyjaźń", PGE Polska Grupa Energetyczna, PGNiG, PKN ORLEN, PKO BP, PKP CARGO, Polska Grupa Zbrojeniowa, PZU, TAURON Polska Energia.

Staże będą trwać od 3 do 6 miesięcy, stażyści będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości min. 2,5 tys. zł brutto dla najlepszych laureatów konkursu oraz 2 tys. zł brutto dla pozostałych zwycięzców.

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w maju 2015 r. podczas Gali Finałowej Konkursu.

źródło: MSP