Jadwiga Dobrowolska

Sędzia Sądu Rejonowego w Kaliszu.

Orzekała najpierw w sprawach układowych i upadłościowych.

Po utworzeniu w 2003r. Sekcji Upadłościowo- Naprawczej, orzekała w sprawach układowych i upadłościowych dotyczących przedsiębiorców. Obecnie sekcja nosi nazwę Sekcji do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, orzeka w tych sprawach.

W 2007r. ukończyła dwu-semestralne studia podyplomowe w zakresie Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim, Wydziale Prawa i Administracji.

W 2015r. ukończyła dwu- semestralne studia podyplomowe w zakresie „ Finanse i ekonomia dla sędziów" na Uniwersytecie Łódzkim, Wydziale Zarządzania.

W 2018r. ukończyła dwu- semestralne studia podyplomowe w zakresie Prawa Restrukturyzacyjnego, Upadłościowego i Finansów w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym.

Posiada certyfikat ukończenia kursów w zakresie Zarządzania zasobami ludzkimi i organizacją pracy w wymiarze sprawiedliwości w ramach projektu „ Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości".

Pełni funkcję patrona dla aplikantów sędziowskich, adwokackich i radcowskich.

Zdobyła patent żeglarza i czas wolny spędza na pięknych mazurskich jeziorach. Interesuje się muzyką , w tym muzyką poważną a zwłaszcza twórczością Fryderyka Chopina.

dobrowolska kopia 1.jpg